Bardzo istotną kwestią w dziedzinie zasilania kamery jest technologia PoE (PowerOverEthernet). Rozwiązanie to daje możliwość wykorzystania żył kabla ethernetowego do potrzeb zasilania urządzeń tworzących siec.

Data dodania: 2011-03-25

Wyświetleń: 2458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

PoE można wykorzystać podczas budowania systemów kontroli dostępu a także tworząc monitoring CCTV IP. Naturalny sposobem wykorzystania PoE są kamery przemysłowe. Pierwszą i niebywale ważną zaletą jest obniżenie kosztów instalacji sprzętu. Technologia PoE pozwala na zasilenie i transmisję danych za pomocą jednego kabla. Podwyższa to w znaczący sposób niezawodność pracy urządzenia dozorowego. PoE nadaje się dla urządzeń wymagających napięcia od 5 do 12V oraz mocy 15W. Takie urządzenia jak Jet PoEInjector oraz Splitter stosowane są podczas budowy sieci komunikacyjnych Ethernet typu PoE. J

Jest on zasilany przez 48VDC daje do przychodzącego sygnału zasilanie, natomiast na drugim jego końcu (maksymalna odległość, na jaka wysyłamy sygnał po skrętce to 100m) znajduje się Jet PoE Splitter, który pozwala na wybór zasilania. Może to być 5 VDC lub 12VDC. Podawanie sygnału odbywa się najczęściej przez zastosowanie oddzielnego czujnika lub zwykłej okrąglej wtyczki. Przesyłany materiał Video trafia do konwencjonalnego gniazdka Ethernetowego typu RJ45.

Opisywane rozwiązanie sprawdza się bez awaryjnie dla pojedynczych linii komunikacyjnych. W przypadku szerszego zastosowania warto wyposażyć się w switch przemysłowy wyposażony w interesującą nas liczbę portów. Nie chronione połączenia oraz urządzenia transmisji sygnału pracują w temperaturach -10 ÷ +70°C. Zastosowanie puszek oraz peszli znacząco przedłuża żywotność instalacji. Rozwiązanie to zyskuje na swojej popularności. Ogromną zaletą jest możliwość transmisji po skrętce większości analogowych kamer CCTV. Telewizja przemysłowa zyskuje w tym sposób kolejne bogate narzędzie, które spoczywa w rękach instalatora CCTV.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena