Za równowartość najdroższych kupić można całkiem niezłą posiadłość. Lub nawet kilka. Najbardziej luksusowe zegarki damskie i męskie to świat brylantów, złota i kamieni szlachetnych.

Data dodania: 2011-03-01

Wyświetleń: 4236

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

zegarek damskiPrzeciętnemu Kowalskiemu trudno sobie wyobrazić wyjście „na miasto” w zegarku za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie mówiąc już o takim, który kosztuje złotych kilkaset czy kilka milionów. Przeciętnemu Kowalskiemu w ogóle trudno sobie wyobrazić taką kwotę. A tyle właśnie kosztują najdroższe zegarki damskie i męskie na świecie. Trzeba pamiętać jednak, że nikt ich nie nosi. A przynajmniej nie „na mieście”.

Najdroższym zegarkiem jest w tej chwili liczący dwieście jeden karatów czasomierz. Jest cena jest tak wysoka, że inne zegarki damskie w ogóle nie wytrzymują porównania. Kosztuje 25 milionów dolarów. Co sprawia, że są ludzie skłonni wydać takie pieniądze na zegarek, którego pewnie nigdy nie założą? Jego koperta wykonana jest z trzech brylantów w kształcie serca. Pierwszy z nich to piętnastokaratowy brylant różowy, drugi dwunastokaratowy brylant błękitny, trzeci jedenastokaratowy brylant biały. Do tego sześćset żółtych brylantów błyskających wokół około dziewięćdziesięciu kolejnych tego rodzaju kamieni. Godzinę sprawdzić można po otwarciu specjalnej klapki.

W porównaniu do wspomnianego czasomierza inne zegarki damskie czy męskie to niemal chińska taniocha. Drugi na liście jest zegarek, który kosztuje jedynie 11 milionów dolarów. Jego cechą szczególną jest wyjątkowo skomplikowany mechanizm. Z wyglądu przypomina tradycyjny, dziewiętnastowieczny zegarek z dewizką. Ten jednak wykonany jest z osiemnastokaratowego złota. Zegarek o dwóch tarczach wykonano jeszcze w 1932 roku i to widać. Jego posiadaczem był przez lata bankier Henry Graves.

Firma sprzedająca zegarek za 11 milionów dolarów jest też producentem innego superdrogiego zegarka, który na listę najdroższych wszedł w 2002 roku. Tym razem to jednak nie zegarki damskie, ale męskie są dla niego konkurencją. Wyceniono go na 4 miliony dolarów. Zegarek pokazuje czas w każdej z dwudziestu czterech stref i w zasadzie wydaje się być całkiem zwyczajny.

Czwartym na liście grupującej najdroższe zegarki damskie i męskie jest, jest zegarek który można było kupić na aukcji na 1,5 mln dolarów. Czym się charakteryzuje? Jest uważany za najbardziej złożony zegarek, jaki kiedykolwiek został wykonany. Jego produkcja zabrała ponad rok. Składa się z 834 części, których produkcja zajęła 10 tys. godzin. Zegarek pokazuje czas w dwóch strefach, ma wieczny kalendarz i mapę nocnego nieba.

Zajmujące trzecie miejsce zegarek, to w tym towarzystwie to w zasadzie prawdziwa okazja. Można go było kupić za jedyne 1,5 mld dolarów. Tym bardziej, że za tę cenę dostać można 688 mikroskopijnych części i piękną, błękitną tarczę.

Tak drogie zegarki damskie i męskie to luksusowe zabawki, których jedynym celem jest podnieść poczucie wyjątkowości właścicieli. Nie służą do odmierzania czasu, chyba, że za taki uznamy czas potrzebny na ich wykonanie. Przeciętny Kowalski natomiast może jedynie pocieszać się, że nie musi ich ubezpieczać.

Licencja: Creative Commons