Jeśli planujemy udać się na wymarzony urlop to najczęściej decydujemy się na zagraniczne wycieczki w miejsca gdzie woda jest krystalicznie czysta, słonce świeci a my mamy dość atrakcji aby zapomnieć o stresach dniach codziennego.  Wizyta w iście rajskich enklawach pozwala na relaks i odprężenie.

Data dodania: 2011-02-23

Wyświetleń: 1454

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

        Jednak zanim udamy się w wybrane miejsce konieczna jest wizyta w terminalu lotniczym. Odprawa podróżnego polega na przejściu przez punkty zabezpieczeń takie jak bramki wykrywające obecność metali czy prześwietlające bagaż. Całość kompleksu to potężna liczba pomieszczeń do których turysta nie posiada bezpośredniego dostępu.  Tylko posiadanie specjalnych kart pozwala na poruszenie się w zamkniętych strefach. Urządzenia o których piszę składają się na globalny system kontroli. Obecnie system alarmowy i monitoring znajduje swoje zastosowanie w centrach handlowych, instytucjach publicznych, firmach oraz prywatnych domkach jednorodzinnych. Telewizja przemysłowa w połączeniu z  kontrolą dostępu przynosi szereg niezaprzeczalnych korzyści.  Kamery przemysłowe pozwalają obniżyć występowanie takich zjawisk jak kradzieże mienia, rozboje czy akty wandalizmu. Obecność systemu dozorowego to legalny sposób na zdyscyplinowanie pracowników zatrudnionych na terenie obiektu. Nowoczesne systemy z dziedziny kontroli dostępu oraz ochrony mienia są modułowe. Tzn. możliwa jest ich rozbudowa oraz aktualizacja sprzętowo techniczna.  Problemem nie jest już prowadzenie zapisu zdarzeń w miejscach o dużym natężeniu ruchu pojazdów oraz osób.

        Dodatkową zaletą jest przechowywanie zapisanych wydarzeń. Jest to konieczne podczas gromadzenia informacji np. o wyglądzie intruza czy numerze rejestracyjnym podejrzanego pojazdu. Szybki eksport danych na nośniki pamięci pozwala na dostarczenie informacji organom ścigania. Niezbędne jest podłączenie awaryjnego systemu zasilania. W przypadku utraty dostaw prądu system może pracować w dalszym ciągu a obiekt nie pozostaje pozbawiony ochrony.  Dopuszczalne jest również wykorzystywanie serwera i sieci Ethernet a zabieg ten pozwala na ograniczenie w tworzeniu dodatkowych magistrali telekomunikacyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena