Wysięgniki, podnośniki, wzwyżki mają bardzo szerokie, wszechstronne zastosowanie Bardzo istotnym jest montaż kamer CCTV. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo w zakładach pracy i osiedlach mieszkalnych.

Data dodania: 2011-01-31

Wyświetleń: 1414

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Telewizja przemysłowa stoi na straży mienia mieszkańców. Aby podnieść poziom ów bezpieczeństwa wiele wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni montuje kamery CCTV.

Urządzenia dozorowe w znacznym stopniu zwiększają także komfort mieszkania. Przebywanie w miejscach, w których łatwo stać się ofiarą przestępcy nie jest dla każdego z Nas niczym przyjemnym. W związku z tym na obszarach podwyższonych współczynników przestępstw należy montować telewizję przemysłową. Istnieją jednak grupy ludzi, którzy nie dają się przekonać i twierdzą, że obecność monitoringu to ingerencja w prywatność, swobodę oraz ograniczenie wolności. Nie chce osądzać ich stanowiska ale na pewno uległoby ono zmianie w chwili, gdy staliby się ofiarami przestępstwa.

Kamery CCTV to znakomite źródło materiału dowodowego a zgromadzone w ten sposób informacje w znaczący sposób ułatwiają prace policji. Sama kamera to nie wszystko. Istotna jest współpraca osób obsługujących system z agencją ochrony działającą na terenie osiedla. Tylko profesjonalne firmy są w stanie zareagować na tyle szybko aby ująć sprawce, który został zarejestrowany ,,okiem” kamery.

Istnieje szereg wymagań odnośnie rodzaju stosowanych urządzeń dozorowych.  Powinny one w niezwykle precyzyjny sposób oddawać detale obiektu, istotna jest odporność na zmienne warunki atmosferyczne a także, wytrzymałość na ataki wandali. Postęp technologiczny dokonujący się w naszych czasach zapewnia współgranie wszystkich tych funkcji w jednym sprzęcie. Montaż wymaga udziału profesjonalnych firm. W przypadku monitorowania osiedli niezbędne są podnośniki, drabiny oraz specjalne kosze, w których może pracować instalator. Podnośniki sprawdzają się w sytuacjach gdzie niezbędne jest dotarcie do istotnych miejsc na dużych wysokościach. Tylko w tak trudnych miejscach montowane są kamery bezpieczeństwa.

Licencja: Creative Commons