Dziś coraz większą wagę przywiązujemy do kwestii ochrony środowiska, choć paradoksalnie wytwarzamy niezliczone ilości odpadów, z których zaledwie ułamek staje się bazą dla produkcji czegoś nowego. Proces recyklingu dotyczy coraz szerszej gałęzi branż, w tym między innymi sektora metalurgicznego.

Data dodania: 2011-01-04

Wyświetleń: 1701

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Firmy, których zasadniczym polem działalności jest skup złomu oraz handel złomem prowadzą działania mające na celu doprowadzenie ostatecznie do przetworzenia zbędnych elementów metalowych na produkty nowe i w pełni wartościowe, co jest zjawiskiem niezwykle korzystnym nie tylko z ekologicznego, ale także z finansowego punktu widzenia.

Złom, jako doskonały surowiec do produkcji stali, stał się materiałem pożądanym aktualnie na skalę światową, a dzięki jego ponownemu wykorzystaniu chronione są nieodnawialne lub trudno odnawialne źródła surowców naturalnych. Co równie ważne, wielkie wysypiska odpadów zostają pozbawione zbędnego balastu w postaci absolutnie zniszczonych metalowych części mechanicznych, konstrukcyjnych elementów stalowych, pojazdów, które uległy wysokoprocentowej korozji, czy odpadów produkcyjnych oraz komunalnych.

Recykling metali oraz obrót złomem to czynności, które wymagają od firm specjalizujących się w ich realizacji ciągłego unowocześniania parków maszynowych oraz procesów technologicznych. Jest to zjawisko korzystne o tyle, że doskonale rokuje na przyszłość. Być może za kilka lat będziemy w stanie przetwarzać w szybszym tempie to, co tak szybko zużywamy. Aktualnie 40% stali wytwarzanej na świecie pochodzi właśnie z procesu recyklingu złomu, a zatem możemy życzyć sobie tylko wzrostu tych liczb, a tym samym zwiększenia efektywności działań na rzecz ekologii.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena