Co jakiś czas Klient zwraca się do mnie z prośba o wyrobienie kopii zagubionej pieczątki. Najczęściej kopia zagubionej pieczątki wyrabiana jest na podstawie kopii przybitej na dokumencie firmowym, który Klient mi przedstawia. Wyrobienie dokładnego odbicia pieczątki firmowej jest dosyć czasochłonne...

Data dodania: 2010-12-28

Wyświetleń: 4421

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzeba bowiem trzeba taką pieczątkę stworzyć od nowa w programie graficznym np Corel, zachowując dokładnie wszystkie proporcje (skan dokumentu się nie nadaje, gdyż rozdzielczość jest za niska). Generalnie usługa wyrobienia kopii pieczątki powinna kosztować drożej, niż wyrobienie nowej pieczątki, jednakże rozumiejąc problem przedsiębiorców (którzy np. nie mogą dokonać pewnych transakcji bankowych, gdyż bank jako potwierdzenie żąda przybicia pieczątki), zamówienie takie liczę w normalnej cenie.

Ostatnio wpadłem na pomysł zaoferowania moim Klientom pewnej opcji: składając zamówienie u nas w sklepie Klient może dokupić kopię gumki z zawartością pieczątki w znacznie niższej cenie. Dzięki temu w razie zniszczenie czy zgubienia oryginału pieczątki Klient będzie dysponował jej wierną kopią.  Posiadając zapasową gumkę z dokładnym odbiciem pieczątki można udać się do dowolnego zakładu stemplarskiego, który od ręki zaoferuje odpowiedni (rozmiarowo) automat stemplarski. Wystarczy nakleić zapasową gumkę na pole odbicia zakupionego automatu, by cieszyć się nową pieczątką o identycznym polu odbicia, co poprzednia.

Wydając zaledwie kilka zlotych więcej na pieczątkę, mogą Państwo mieć pewnosć, że w razie jej utraty, czy zgubienia niemal od ręki będą Panstwo dysponowali identyczna jej kopią. Zważywszy na fakt, że po kilku latach używania pieczątki ulegnie ona zniszczeniu (jeśli prędzej nie zostanie zgubiona) - to rozwiazanie pomoże zaoszczędzic Państwu cenny czas związany z ewentualnym wyrobieniem nowej pieczątki firmowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena