Każda wzmianka o nowym produkcie firmy Google wywiera wielkie zamieszanie na rynku oraz ciekawość Internautów, Niewątpliwie firma z Richmond ma na nas ogromny wpływ, a może mieć jeszcze większy. W jaki sposób? Zapraszam do lektury artykułu.

Data dodania: 2010-12-10

Wyświetleń: 1674

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Początki Chrome jako przeglądarki

Kiedy Google stał się już najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, postanowił wejść na rynek przeglądarek i stworzyć coś dla siebie, udoskonalić produkt tak aby przeglądanie i wyszukiwanie stało się  możliwie najbardziej doskonałe. Dlatego też powstała przeglądarka Chrome, darmowa jak wszystkie, wyglądam przypominająca bardziej Opere niż Firefoxa i reklamująca się jako "najszybsza". Ludzie zaczęli masowo przesiadać się do nowego produktu i nie ma tutaj nic specjalnego. Po prostu Chrome był bardzo dobry i stanowił idealną alternatywę.

Przeglądarka przekształca się w system

Kiedy przeglądarka Chrome egzystowała sobie spokojnie jako najodpowiedniejsze narzędzie do przeglądania Internetu, twórcy Google postanowili pójść o krok do przodu i stworzyć coś na wzór systemu, jednak innowacyjnego na swój sposób i wyprzedzającego innych o epokę. Pomysł jaki z tego wynikł przedstawiał się jako użycie przeglądarki oraz Chrome OS do obsługi komputera i Internetu bez jakiegokolwiek wglądu w system oraz dysk twardy komputera. Po prostu wszystkie nasze programy, operacje i dane są zgromadzone na serwerach Google.

Wady i zalety funkcji chmurki

To, że wszystkie nasze dane przechowuje na tzw. "chmurce" można rozważać pod względem wad i zalet. Niewątpliwą zaletą jest możliwość dostępu do naszego spersonalizowanego konta z dosłownie każdego komputera na świecie! Od teraz nie musimy się martwić o tak ważne aktualizacje czy błędy, gdyż za to odpowiedzialny jest Google. Niewątpliwie największą wadą jest strach przed utratą naszych danych, jeśli nie będzie można ich w żaden inny sposób skopiować oraz to że Google zaczyna przejmować nad nami kontrole, poza faktem że wie już o nas wszystko.

Podsumowując

Niewątpliwie Chrome OS wyprzedza swoimi pomysłami o lata swoich odbiorców i konkurencję, jednak czy aby użytkownicy nie podejdą do tego zbyt sceptycznie? Czy aby tylko będziemy się po prostu bać powierzyć wszystko w ręce jednej firmy, Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena