Przed wami DJ Mtx - jej muzyka to połączenie wielu gatunków od hip-hopu, przez funk, elektro, pop aż po techno i dance. O sobie, swoich inspiracjach i muzyce opowiada w wyjątkowym wywiadzie.

Data dodania: 2010-12-01

Wyświetleń: 1777

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się zaczęła Twoja przygoda z muzyką?
Mama ma słuch muzyczny, ukończyła liceum muzyczne w klasie fortepianu. Ze strony taty cała rodzina muzykowała: od pianina, przez skrzypce, po saksofon. Moje serce tętni rytmem, a w żyłach płynie muzyka. Nie potrafię za długo usiedzieć w miejscu, bo wybijam rytm czym się da. Komponuję od kilku lat, ale dopiero od dwóch lat publikuję moją muzykę w sieci.

Skąd czerpiesz inspirację?
Z życia. Powstają utwory o aktualnych wydarzeniach, o tym co przeżywam, jak się czuję, o czym myślę - wszystko jest inspirujące. Od drugiej płyty (która właśnie rodzi się w bólach z powodu braku czasu) tłumaczę moim fanom skąd takie utwory/tytuły. Można więc dowiedzieć się wszystkiego na mojej stronie Reverbnation.

Skąd DJ Mtx?
Matrix, od którego pochodzi skrót, to mój ulubiony film. Poza tym mam z nim wiele wspólnego (zobaczcie oczami wyobraźni mnie w długim, czarnym płaszczu. Tak mnie przezywali w liceum i już zostało. Poza tym było wolne na myspace. 

Jakie są Twoje osiągnięcia?
Wydanie pierwszej płyty "Tech" w 2008 roku. Robię to całkowicie dla zabawy, dla przyjemności i dla ludzi, którzy chcą tego słuchać. Teraz jestem w połowie drugiej płyty 2010 Oddysei, ale niestety praca magisterska, tegoroczne EuroPride i parę innych rzeczy skutecznie oderwało mnie od skupienia się na muzykowaniu. Poza tym moja muzyka pojawia się w produkcjach filmowych Queer Movies Production - niezależnego producenta, krótkich filmów dla osób LGBTQ.

Opowiedz coś o swoich utworach.
O rany... Wolę, żeby muzyka mówiła sama za siebie. Generalnie komponuję to, co w danym momencie mi w duszy gra. Dlatego tyle różnych gatunków muzycznych. Innym doświadczeniem było zaproszenie do współpracy przez 4DISTANCEX - dj-a z Finlandii, który zaproponował mi, żebym zremiksowała jego utwory. Nigdy tego nie robiłam, więc było to nowe doświadczenie, ale mam nadzieję, że efekt jest zadowalający dla słuchaczy. Planujemy kolejne remiksy. Co ciekawe mój remiks zremiksował DJ SMOGFACE z USA - efekt jest równie interesujący. Ale ten utwór jest dostępny tylko dla moich fanów - muszę czymś zachęcać ludzi do promowania mnie. 

A propos promocji... Co robisz, żeby popularyzować swoją muzykę?
Oprócz udzielania wywiadów takich jak ten? Na Revebnation jest konkurs dla moich fanów - każdy zarejestrowany użytkownik, który będzie promował moją muzykę może wygrać fajne nagrody. Ale szczegóły na profilu, bo nie będę tu robić reklamy.

Czy zamierzasz zaśpiewać w którymś ze swoich kawałków?
Wolę nie - mam różne talenty, ale śpiewanie nie jest moją najmocniejszą stroną. Chyba tylko gorzej tańczę. Mam teksty piosenek, muszę napisać do nich muzykę i chętnie znajdę zainteresowaną dziewczynę, żeby zaśpiewała dla mnie. To mogłoby być coś.

Czy planujesz jakieś koncerty?
Ze względu na to, że tworzę muzykę komputerowo nie miałoby to najmniejszego sensu. Również nie widzę potrzeby koncertowania na żywo, tworzenia muzyki na żywo. Ja tak nie pracuję, ale bardzo chętnie zrobię muzykę na zamówienie - tak jak w przypadku utworu Jabka. Kilkunastosekundowa zajawka powstała na potrzeby filmiku o różnorodności dla projektu 1 proc. dla Kampanii Przeciw Homofobii. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych o zgłaszanie się do mnie - tworzę muzykę nieodpłatnie, udostępniam do remiksów, darmowego wykorzystania, szczególnie dla organizacji poza rządowych.

Dzięki za wywiad

Licencja: Creative Commons
0 Ocena