Osoby zmęczone, zapracowane i obolałe dadzą dużo za relaksujący i przyjemny czas spędzony na łóżku masażysty. By usługa ta była profesjonalna, przyniosła pożądany efekt masażysta musi spełniać kilka wymogów, być dobrze przygotowanym. Jeśli przymierzasz się do tego zawodu, poznaj jego tajniki.

Data dodania: 2010-11-15

Wyświetleń: 2429

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Kompetencje

Bez odpowiednich kwalifikacji nie mamy w ogóle czego szukać w tym zawodzie. Im więcej dyplomów, certyfikatów i doświadczenia, tym większa szansa na zatrudnienie. Można oczywiście założyć własny gabinet i oferować swoje usługi, jednak tak czy inaczej potrzebne będą nam umiejętności. Najlepszym rozwiązaniem jest skończenie szkoły medycznej na kierunku fizjoterapii, jednak można też poszukać kursów dla siebie. Znajdziemy wtedy przede wszystkim oferty kursów masażu klasycznego, masaż leczniczy trzeba skończyć w ramach studiów, nie kursu.

2. Łóżko

Miejsce, na którym pacjent będzie leżeć, to zaraz po umiejętnościach masażysty, jedna z ważniejszych rzeczy dla odpowiedniego relaksu klienta. Powinno być ono nie tylko wygodne, z miejscem na głowę, stabile, ale też dość lekkie, tak byśmy mogli je ze sobą nosić do klienta. Jesli ma być ono stacjonarne, możemy pozwolić sobie na luksus ciężkości, na rzecz jeszcze bardziej stabilnej konstrukcji. Najlepiej, żeby łóżko było pokryte czymś w rodzaju skóry, by można było jedynie delikatnie przetrzeć obicie szmatką i położyć papierowe lub materiałowe prześcieradło.


3. Sprzęt, akcesoria (drobne)

W skład drobnego sprzętu wchodzą zarówno odżywki, olejki, balsam do masowania, akcesoria budujące nastrój (świeczki, odtwarzacz muzyki),  jak i ręczniki, odpowiednia odzież dla masującego I masowanego (fartuchy, komplety medyczne, ubrania, bielizna jednorazowa, ręcznik, prześcieradło). Dobrze byloby, gdyby każdy z tych elementów był dobrej jakości, np. Ładnie pachnący lub wykonany z dobrego materiału. Nawet sam wygląd gabinetu, jego wystrój mogą mieć wpływ na rezultaty, jakie odniesiemy, pracując z klientem.

4.Wymogi higieniczne

Gabinet powinien spełniać pewne wymogi sanitarne, niezbędne do wykonywania tego typu zajęcia jak masowanie. Musimy mieć zatem w gabinecie umywalkę (zachowanie naszej higieny), natrysk, by klient mógł się do zabiegu przygotować, odpowiedni pojemnik na brudne rzeczy, szafkę na kosmetyki i inne akcesoria, by nie stały one na wierzchu. W oddzielnym pojemniku przechowywana powinna być też czysta odzież robocza, ręczniki i czysta bielizna. Cały gabinet powinien się znajdować w odpowiednio wyznaczonym dla tego celu miejscu, jeśli zamierzamy gabinet otworzyć we własnym mieszkaniu, musimy na niego przeznaczyć pokój.

Licencja: Creative Commons