Odpowiedź na tak postawione pytanie jest bardzo prosta. Nikt nigdy ich tego nie nauczył. W szkołach zdobywamy  zawód lepszy lub gorszy pozwalający nam zarabiać pieniądze.

Data dodania: 2010-11-05

Wyświetleń: 2039

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Często zastanawiamy się co powoduje, że bogaci ludzie zarabiają coraz więcej pieniędzy, podczas gdy inni pracują coraz więcej i więcej nie mogąc zaoszczędzić nawet niewielkiej kwoty swoich zarobków.

Bogaci ludzie pomnażają swoje pieniądze ponieważ znają zasady budowania dochodu i potrafią swoje pieniądze zaprzęgnąć do pracy. Powiesz tak. Oni mają pieniądze i im jest łatwiej, a ja tych pieniędzy nie mam to jak coś czego nie ma ma dla mnie pracować?

Tak masz rację większość ludzi nie jest w stanie zachować pieniędzy, które zarobią i wydają je w bardzo krótkim czasie. Będą oni musieli całe życie zarabiać na siebie. Lepiej jednak zaoszczędzić trochę i odpowiednio zainwestować, po to , by zmusić swoje pieniądze do pracy. Jak i ile zaoszczędzić? Tutaj każdy powinien zrobić sobie rachunek sumienia i w swoich wydatkach znaleźć chociaż 10 złotych dziennie. Pomyśl, że jeśli zainwestujesz te pieniądze, będą one pracować dla Ciebie, podczas gdy Ty nawet nie kiwniesz palcem.

Być może sam prowadzisz działalność gospodarczą i pewnie wiesz, jak ważne w działalności są inwestycje, niezależnie od tego czy Twoja firma jest mała, czy duża. Dokonujesz inwestycji w rozwój firmy, wdrażasz nowe rozwiązania. Ja chcę napisać o inwestycjach w kapitał, bo tak jak w firmie pracują pracownicy i maszyny, tak w dziedzinie inwestycji finansowych pracują same pieniądze.

Prawdopodobnie masz rodzinę lub założysz ją w przyszłości, a utrzymanie jej to bardzo trudna sprawa, gdy weźmiesz pod uwagę kredyt mieszkaniowy, kupno samochodu, czy wydatki związane ze swoimi dziećmi. Jednak systematyczne inwestowanie niewielkiej części miesięcznej pensji może pomóc zebrać Ci odpowiednią dużą kwotę w przyszłości.

Czy inwestowanie jest trudne ?

Oczywiście większość z nas powiedziałaby by że tak. I faktycznie, bo możliwości inwestycyjnych jest wiele i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Dlatego też dla osób, które o inwestowaniu mają niewielkie pojęcie a chciały by ich pieniądze zaczęły efektywnie pracować polecam Polisy typu unit-link. Polisa unit-link to produkt czysto inwestycyjny, jedynie opakowany w ubezpieczenie dzięki czemu możemy podatek Belki odłożyć w czasie co pozwoli nam na jeszcze efektywniejsze pomnażanie pieniędzyLicencja: Creative Commons
0 Ocena