Czy wiesz, jak zapanować nad lękiem i zwiększyć w sobie odwagę? Przeczytaj czym jest strach, i jak go możesz łatwo pokonać! Ucz się od samego eksperta, Briana Tracy.

Data dodania: 2010-11-03

Wyświetleń: 2467

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Największym wyzwaniem, z jakim ludzie spotykają się w życiu, jest lęk. Strach to największy wróg ludzi. Franklin Roosevelt powiedział kiedyś, że jedyną rzeczą, której musimy się bać, jest strach. Mówiąc to miał na myśli, że to poczucie strachu, a nie rzeczywiste zagrożenie, jest źródłem ludzkiego niepokoju, stresu i niezadowolenia.

Gdy rozwiniesz w sobie poczucie wiary we własne siły i odwagę, otworzy się przed Tobą świat nowych, nieznanych dotąd możliwości.

Pomyśl tylko, o czym śmiałbyś marzyć, kim być, co robić, gdybyś niczego się nie bał? Jak ułożyło by się Twoje życie, gdybyś robił to, czego pragniesz?

Ludzie boją się porażki, więc nie zakładają firmy, nie inwestują pieniędzy, boją się sprzedawać, nie zmieniają pracy, miejsca zamieszkania, czy mężczyźni, którzy boją się podejść do kobiety. To wpływa na całe ich życie.

Na szczęście, odwagi można się nauczyć. Tak samo, jak każdego innego nawyku. Wystarcza działać i powtarzać. Aby pokonać lęk, trzeba stawić mu czoło. Przezwyciężyć go i rozwijać odwagę. Odwaga pozwoli nam bowiem na śmiałe radzenie sobie z nieuniknionymi wzlotami i upadkami. Punktem wyjścia jest przyjrzenie się temu, co wzbudza nasze obawy i lęki.

Zadanie dla Ciebie:

Wypisz wszystko, czego się obawiasz w życiu.Następnie zapisz na oddzielnych kartkach problem w formie pytania: Co mogę zrobić, aby pokonać strach przed … (np. otworzeniem firmy)?Kolejny krok, to podjęcie działania!

Pozdrawiam,

Brian Tracy
(edycja i tłumaczenie: Marcin Kijak)

Licencja: Creative Commons
2 Ocena