To pytanie nurtuje wiele z nas, zdesperowanych kobiet, które nie mają już wielkich nadziei na pozbycie się tych nieestetycznych pamiątek z okresu ciąży, błyskawicznego dorastania, lub szybkich wahań masy ciała.

Data dodania: 2010-10-07

Wyświetleń: 2769

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Metody zapobiegawcze zawiodły, lub przegapiłaś moment, w którym winnaś była je stosować. Pech sprawił, że na Twojej gładkiej niegdyś skórze pojawiły się brzydkie blizny. Pozostała ostatnia deska ratunku – radykalne środki walki. Czy laser to jedyne naprawdę skuteczne rozwiązanie?

Otóż nie. W dobie XXI wieku naukowcy wynajdują coraz to nowsze środki służące poprawie jakości życia, również z zakresu kosmetyki estetycznej. Nieinwazyjne metody usuwania rozstępów i ogólnej poprawy kondycji Twojej skóry, jak burza wdzierają się do kanonu najlepszych zabiegów dla Twojego ciała. Są one całkowicie bezpieczne i, co najważniejsze – naprawdę skuteczne!

Pamiętaj: im wcześniej podejmiesz decyzję o podjęciu ostatecznej walki z rozstępami, tym większe masz szanse na zwalczenie ich raz na zawsze!

 

Mikrodermabrazja to jeden z najlepszych sposobów, jakie możemy zastosować do walki z rozstępami. Sięgnąć po nią możesz również wtedy, gdy Twoim problemem są inne blizny, również te potrądzikowe, lub chcesz pozbyć się cellulitu, bądź radykalnie oczyścić skórę i zlikwidować problem rozszerzonych porów. Zmarszczki i przebarwienia, czy plamy na skórze, również mają nikłe szanse przy zetknięciu z mikrodermabrazją. Dzięki silnemu działaniu złuszczającemu i odbudowującemu skórę, zabieg ten ma niezwykle szerokie spektrum działania.

 

Jeśli zdecydujesz się na ten właśnie zabieg i wybierzesz się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, Twoja skóra zostanie poddana peelingowi mechanicznemu. Wierzchnia warstwa skóry jest w tym procesie złuszczana za pomocą kryształków tlenku glinu o specjalnych kształtach, po czym wprowadzane są substancje aktywne. Wnikają w łatwo dostępne głębokie warstwy skóry, gdzie stymulują komórki do odnowy i regeneracji. Skóra staje się naprawdę głęboko oczyszczona i odżywiona, odradza się jej wierzchnia warstwa całkowicie odmłodzona, o wiele gładsza i jędrniejsza. Najnowsze technologie umożliwiają bardzo precyzyjne ustawienie aparatury, dokładnie regulując ciśnienie wykonywania zabiegu. Dlatego dobra kosmetyczka jest w stanie perfekcyjnie dobrać głębokość działania zabiegu tak, by była dopasowana do indywidualnych potrzeb Twojej skóry, gwarantując bezpieczeństwo i skuteczność działania. Kryształki ścierające są po zabiegu odsysane z powierzchni Twojej skóry za pomocą strumienia powietrza, co jest dokładną metodą oczyszczania skóry i zapobiega podrażnieniom. Wszystkie preparaty i elementy aparatury są sterylne, ponadto ceramiczna głowica urządzenia nie powoduje reakcji alergicznych. Zabieg jest bezkrwawy i bezbolesny, naprawdę – nie ma się czego bać! :)

Niektóre salony dysponują ponadto urządzeniami, które, emitując ultradźwięki, ułatwiają substancjom aktywnym przedostawanie się do wnętrza Twojej skóry.

 

Niestety jeden zabieg to za mało, żeby trwale pozbyć się rozstępów. Zależnie od wielkości zmian, jak i od typu choroby skóry (czy są to rozstępy, cellulit, czy też na przykład przebarwienia) oraz typu skóry pacjenta, stosuje się od dwóch do kilkunastu zabiegów. Skonsultuj się z lekarzem, aby oszacować ilość i specyfikę zabiegów, których potrzebuje Twoja skóra. Zazwyczaj w przypadku rozstępów powinnaś poddać się około pięciu zabiegom. Ta forma walki z rozstępami jest droższa niż popularne kremy, przynosi jednak szybkie i wymierne efekty, a także kosztuje daleko mniej niż coraz popularniejsze metody laserowe. Pakiet pięciu zabiegów na rozstępy to koszt rzędu 400 złotych.

 

Zanim poddasz się zabiegom, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Opowiedz mu o wszelkich dolegliwościach, nawet tych, które wydadzą Ci się błahe. Lepiej chuchać na zimne i upewnić się, że nie występują u Ciebie przeciwwskazania do stosowania mikrodermabrazji, na przykład świeża opalenizna, choroby skórne (między innymi łuszczyca i opryszczka), nowotwory, czy zakażenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena