Aby można było poruszyć zagadnienie wykrywania podsłuchów, należy najpierw zdefiniować samo pojęcie, co ono oznacza? Podsłuch- to określenie miniaturowego nadajnika radiowego połączonego z mikrofonem, zwykle instalowanego w pomieszczeniach mieszkalnych bez wiedzy i zgody ich użytkowników.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2010-10-09

Wyświetleń: 1358

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

ARTYKUŁ

0głosów

Żyjąc w XXI wieku dobie technologicznej miniaturyzacji mamy świadomość, że podsłuchy stały się niezwykle powszechne. W telewizji słyszymy o ciągłych aferach korupcyjnych czy wykradaniu informacji. Jak wiadomo w świecie biznesu i konkurencji informacja jest najcenniejsza. Dlatego też wiele firm nie cofnie się przed niczym, aby podsłuchać i zniszczyć nie wygodną dla siebie konkurencję.

Urządzenia szpiegujące można zamontować praktycznie wszędzie, zaczynając od gniazdek elektrycznych a kończąc na telefonach komórkowych czy komputerach. Jak widać szpiegów amatorów ograniczać może jedynie wyobraźnia. Wydawać się może, iż taka firma, z której wypływają cenne informacje jest całkiem bezradna i skazana na przegraną. Otóż nie! Firmy mając tą świadomość, że mogą być podsłuchiwane coraz częściej proszą o pomoc fachowców, aby sprawdzili ich pomieszczenia czy przypadkiem nikt nie ingeruje w ich życie zawodowe i bezwiedznie nie wykrada firmowych tajemnic. Bardzo często zdarza się tak, że po wizycie firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów przedsiębiorcy sami decydują się na zakup nieco mniej profesjonalnych, ale bardzo skutecznych wykrywaczy w celu samodzielnego przeszukiwania pomieszczeń, gdy zachodzi taka potrzeba.

Ceny usług jak i sprzętu może nie są najniższe, lecz na pewno szybka kalkulacja może pokazać, iż straty poniesione przez nielegalny podsłuch mogą być znacznie większe, nie wspominając już o upadku nawet wielkich przedsiębiorstw.

Licencja: Creative Commons