Przed każda z nas co pewien czas staje ten sam problem, mianowicie depilacja. Jedne wytrwale używają tradycyjnej maszynki do golenia i mydła, inne stosują kremy, jeszcze inne zdecydowały się na bolesną depilacje woskiem albo depilatorem. 

Data dodania: 2010-09-09

Wyświetleń: 1943

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele kobiet w poszukiwaniu trwalszych efektów usuwania owłosienia wybiera zabiegi w salonach kosmetycznych począwszy od depilacji laserowej, przez elektrolizę na fotodepilacji skończywszy.

Trzeba przyznać, że zaawansowana technologia, z która mamy do czynienia w salonach jest o wiele skuteczniejsza od popularnych metod usuwania włosków. Jednak nie każda z nas może sobie pozwolić na profesjonalne zabiegi. Często brakuje na to czasu, a także pieniędzy. Warto więc zastanowić się nad jednorazowym wydatkiem i zakupem „domowego” lasera. Wiele takich produktów znajdziemy na rynku kosmetycznym, a ceny nie są wcale przerażające. 

Wiadomo oczywiście, że kosmetyczka gwarantuje nam pełen komfort i 100% bezpieczeństwa podczas zabiegu, warto jednak zastanowić się nad możliwością przeprowadzania samodzielnie profesjonalnej depilacji. W końcu trening czyni mistrza, a producenci  laserów przeznaczonych do domowego użytku projektują swoje urządzenia tak, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia skóry sprzętem, który znajdzie się w rękach amatora.

Do zabiegów laserem należy się odpowiednio przygotować. Na miesiąc przed należy zrezygnować z używania wosku i usuwania włosków pęsetą, gdyż laser po prostu nie będzie działał w tych miejscach. Mniej więcej dwa tygodnie przed zabiegiem zaprzestajemy stosowania kremów zawierających retinol, kwasy owocowe i witaminę C, a także takie zioła jak nagietek czy dziurawiec. Tydzień przed depilacją nie wykonujemy absolutnie żadnych peelingów. Aby skóra po zabiegu szybko wróciła do formy pamiętajmy, aby nie stosować preparatów, które zawierają alkohol jak toniki, spirytus czy antyperspiranty. Produkty te tylko podrażnią naruszony już naskórek. Oprócz tego przez kilka dni powinnyśmy wklepywać w ciało kojące kremy i maści.

Przed zastosowaniem lasera usuwamy włoski z obszaru ciała, który będzie depilowany za pomocą maszynki jednorazowej lub elektrycznej. Do depilacji możemy przystapić już następnego dnia, gdy włoski odrosną na długość około 1-2mm, co ułatwi niszczenie cebulek. Jak wygląda sam proces depilacji. Załączony do sprzętu woreczek napełniamy woda do oznaczonego poziomu i następnie odczekujemy około 3 minut, żeby powstał żel. Wkładamy go do lodówki i czekamy aż się schłodzi.

 Woreczkiem schładzającym okładamy skórę przed zabiegiem jak i w trakcie, co ochroni nas przed silna działalnością ciepła wytwarzanego przez laser. Sam proces depilacji polega na kierowaniu wiązki światła bezpośrednio na skórę, zazwyczaj na konkretny włos, chociaż możemy spotkać się z urządzeniami, które oferują możliwość jednoczesnego pozbycia się nawet 60 włosków! W ten sposób uszkodzone zostają cebulki. Aby skutecznie usuwać włoski „rysuj” kółka na skórze, zamiast skupiać się tylko na martwych końcówkach.

Nie przejmuj się jeżeli podczas zabiegu poczujesz lekki ból, nieraz opisywany przez producentów jako ukłucie lub szczypanie, jest to znak, że korzenie włosów są na prawdę skutecznie niszczone. Ból powoduje wysoka temperatura lasera, także takie odczucia są właściwymi objawami. Lasera używaj nie dłużej niż przez pół godziny, jeżeli w tym czasie nie ukończysz zabiegu zrób sobie 5minutową przerwę, co pozwoli odpocząć skórze, a także uchroni sprzęt przed nadmierna eksploatacją. Nie przejmuj się jeżeli po zabiegu w miejscach usuniętych włosków pojawia się czerwone punkty, zapewne znikną po kilku dniach. Jak napisałam wcześniej depilacja laserem nie jest jednorazowa, należy powtórzyć ja 3-4 razy, a jeśli rzeczywiście będzie to konieczne nawet 5-6. Efektem ubocznym zabiegów jest zmniejszanie się porów skóry, co oznacza, że skóra staje się bardziej miękka.

Nieinwazyjność laserowej depilacji nie oznacza, że każdy bez wyjątku może ja stosować. Podstawowe przeciwwskazania to przede wszystkim

Opalenizna, zwłaszcza dopiero co uzyskana

Ciąża

Choroby skóry takie jak bielactwo czy łuszczyca

Skłonności skóry do przebarwień

Poważne zmiany skórne: blizny, szczególna ostrożność należy zachować zwłaszcza przy skórze, na której roi się od pieprzyków.

  Nie od dziś wiadomo, że piękna gładka i aksamitna w dotyku skóra jest marzeniem każdej z nas. Dlatego golimy nogi maszynką, krzyczymy z bólu odrywając plastry z woskiem i wydajemy Fortune na zabiegi w salonie kosmetycznym. Może jednak drogie czytelniczki zechcecie zainwestować w profesjonalny sprzęt do depilacji laserowej i już wkrótce zapomnicie o odrastających włoskach, czego wszystkim życzę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena