W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na pozyskiwanie klientów poprzez sieć. Nic w tym dziwnego, bo w końcu to w internecie przeciętny człowiek spędza większość swojego czasu i odpowiednia kampanie e-marketingowa może sprawić, że stanie się on Twoim klientem.

Internet. Wiele osób nie potrafi bez niego żyć, stąd też coraz więcej firm decyduje się na zakładanie własnej strony firmowej oraz na kampanie e-markingowe. Odpowiednio przygotowana strona www oraz dobrze zastosowany marketing internetowy potrafią zdziałać cuda. Często firmy całkowicie przenoszą swoją działalność do sieci, otwierając sklep internetowy czy też zakładając platformę aukcyjną bądź sprzedażową.

 

W sieci można spotkać wiele udanych startupów, jednym z najnowszych jest opennexus. Opennexus to platforma sprzedażowa, która wystarowała 4 czerwca, a już realizuje transakcje na kilkaset tysięcy złotych, a nawet dolorów. Duże ryzyko firmy założycielskiej, ale teraz i duże zyski. To tylko jeden przykład. Firm tego typu jest wiele, jednym się udaje innym niestety nie. Dlaczego? Wszystko zależy od marketingu. Pozycjonowanie, a także linki wymiany, kampania Google Adwords oraz wykorzystanie marketingu szeptanego i reklamy banerowej to początek drogi do sukcesu. Promowanie się w sieci na różne sposoby. Warto też zastanowić się nad reklamą społecznościową. Portale społecznościowe są świetną okazją na znalezienie klientów – to na nich skupia się większość ludzi, są już nawet pozbierani w grupy, także łatwo znaleźć odpowiednią grupę docelową.

 

Początki firmy w sieci z pewnością nie są łatwy. Warto na początku zatrudnić osoby, które wszystkim pokierują, wtedy sukces z pewnością będzie bliższy. Ktoś kto zajmuje się tych fachowo, wie jak szybko i skutecznie działać z reklamą, ktoś kto się nie zna na marketingu internetowym, zamiast sobie poprawić wizerunek firmy, może go drastycznie pogorszyć.

Licencja: Creative Commons