Nie ma jednego sposobu ani jednej wytycznej, która umożliwi wybór idealnej sukni ślubnej. Przy jej dobieraniu należy wziąć pod uwagę kilka czynników i podjąć wiele kroków. Poniżej przedstawiam najważniejsze z nich.

Data dodania: 2010-09-08

Wyświetleń: 2293

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Wczesne rozpoczęcie poszukiwań – wybór sukni ślubnej należy rozpocząć w miarę wcześnie. Nie chodzi o to aby od razu ją zamawiać, ale o to aby mieć rozeznanie w trendach oraz tym co i gdzie można znaleźć i jakie mniej więcej są ceny. Wczesne rozglądanie się za suknią pozwoli Wam określić styl jaki Wam odpowiada i może pomóc w wyborze dalszych elementów tej uroczystości.

2. Zbieraj zdjęcia i przymierzaj – dobrze jest zbierać zdjęcia bądź wycinki z gazet i Internetu sukni, które Wam się podobają. Choć często jest tak, że suknie które wydają się Wam najpiękniejsze i najodpowiedniejsze po prostu nie będą na Was dobrze leżały to gromadzenie zdjęć da Wam rozeznanie w tym co można znaleźć na rynku sukni ślubnych w danym sezonie. Świetnym rozwiązaniem jest również odwiedzenie salonów ślubnych i przymierzanie sukni, które tam mają – najlepiej przymierzyć jak najwięcej fasonów.  Dzięki przymierzaniu możecie z łatwością ocenić w czym się dobrze czujecie oraz wyeliminować kroje, które wam nie odpowiadają. Przeglądanie gazet, Internetu i buszowanie w salonach sukien ślubnych pozwoli zdecydować gdzie chcesz kupić suknię tj. w którym salonie, w kraju czy zagranicą czy może wolisz ją uszyć.

3. Styl sukni musi odpowiadać charakterowi uroczystości – krój sukni ślubnej musi bezwzględnie pasować do charakteru w jaki odbędzie się ślub i wesel. Elegancką suknię należy wybrać do eleganckiego Kościoła i wyrafinowanych wnętrz. Jeśli natomiast ślub i wesel mają charakter luźniejszy wówczas Masz większą swobodę w wyborze sukni. Ponadto suknia musi pasować do wybranego przez Was motywu przewodniego ślubu i wesela.

4. Suknia musi być dobrana do figury – pod żadnym pozorem nie wybierajcie sukni, które nie pasują do Waszej figury i podkreślają wszystko to co powinno być ukryte. Nie możecie wyglądać nie atrakcyjnie, dlatego dobrze jeśli przy przymierzaniu poszczególnych sukni towarzyszy Wam osoba obiektywna i taka, która na pewno uczciwie powiem Wam jak wyglądacie. Tego dnia musicie przecież wyglądać pięknie. Pamiętajcie o tym, że to Wy musicie się dobrze czuć w sukni ślubnej i to Wam ona musi się przede wszystkim podobać.

5. Weź pod uwagę porę roku – pamiętajcie o tym, że w zimie będziecie potrzebowały czegoś cieplejszego – albo sukni z rękawem bądź jakiegoś okrycia wierzchniego, a latem czegoś w czym nie będziecie się zbytnio pocić.  

6. Koniecznie określ budżet – ponieważ ceny sukni ślubnych i dodatków są różne to po wstępnym rekonesansie tego co jest na rynku koniecznie trzeba określić  budżet jaki możecie przeznaczyć na suknie i dodatki tj. buty, bieliznę i biżuterię. Najlepiej określić próg maksymalny, którego pod żadnym pozorem nie chcecie przekroczyć.  Po jego określeniu najlepiej nie przymierzać sukni, które go przekraczają albowiem „czego oczy nie widzą tego sercu nie żal”.

7. Zorientuj się kiedy poszczególne salony mają przeceny – salony sukni ślubnych co roku mają przeceny, zorientujcie  się kiedy i zapytajcie się czy przewidywane są przeceny na modele sukni, które Wy wybrałyście. 

8. Poprawki – pamiętajcie aby wziąć pod uwagę, że przed ostatecznym odbiorem sukni ślubnej potrzebne są jeszcze ostateczne poprawki, które zazwyczaj mają miejsce na dwa tygodnie przez ślubem – takie rozwiązanie ma na celu jak najlepsze dopasowanie sukni to Waszej aktualnej figury, bo Panny Młode często zmieniają rozmiar zaraz przed ślubem – jedne z nerwów chudą a inne tyją. Poza tym długość sukni należy dopasować do wysokości butów.  Ponadto nie radzę odbierać sukni zbyt wcześnie bo w salonie lub u krawcowej jest ona – co do zasady – przechowywana w odpowiedni sposób, natomiast w domu różnie to bywa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena