Myjąc włosy chcemy usunąć nadmiar tłuszczu i brudu. Nie pozbawiając przy tym włosów ich naturalnego nawilżenia ostrymi i potencjalnie szkodzącymi środkami chemicznymi.

Data dodania: 2010-09-04

Wyświetleń: 2320

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Myjąc włosy chcemy usunąć nadmiar tłuszczu i brudu. Nie pozbawiając przy tym włosów ich naturalnego nawilżenia ostrymi i potencjalnie szkodzącymi środkami chemicznymi. Szampony naturalne i organiczne zawierają bogate w środki odżywcze substancje roślinne które zaopatrują włosy w naturalne olejki nawilżające oraz witaminy które pozostawiają włosy miękkimi i zdrowymi zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz.

Odczucie włosów pielęgnowanych kosmetykami naturalnymi może być nieco rożne od tego które dają produkty syntetyczne, dzieje się tak dlatego że kosmetyki te nie zawierają składników antystatycznych. Warto również zdać sobie sprawę że szampon naturalny zwykle nie pieni się tak bardzo jak zwykły szampon ponieważ nie zawiera sztucznych detergentów czyszczących. W sklepach pełno jest różnych szamponów i odżywek. Czy są one naturalne i skuteczne? Niestety wiele z nich zawiera pełno różnych chemicznych związków i z naturą maja mało wspólnego. Używając sztucznych preparatów nie zdajemy sobie sprawy, że w ten sposób na własnej skórze, mówiąc stuprocentowo dosłownie, testujemy tysiące sztucznych związków chemicznych, o działaniu których nie mamy nawet pojęcia. W dużym stopniu są one wchłaniane do organizmu przez skórę i krążą powodując spustoszenie od wewnątrz Naszego organizmu.  Takich związków jest bardzo wiele. Są to np. : sztuczne zapachy – używane związki w szamponach nadające im najróżniejsze zapachy, jaką oferują nam producenci szamponów zawdzięczamy nawet i kilkunastu związkom chemicznym bardzo często określanym ogólnie jako  Fragrances. Powodują one alergie, ale dowodzi się także ich rakotwórczego działania. Podobnie wpływają emulgatory ( Polysorbate 20-85, polimery), substancje zapewniające lepkość szamponów i zwartą konsystencję. Oprócz tego wysuszają skórę i włosy. Detergenty dodawane do szamponów ( nawet do 30% całego składu szamponu) Detergenty podrażniają skórę wysuszając ją, mogą wywoływać świąd i wypryski. Ich działanie powoduje zaburzenie w wydzielaniu łoju i potu. Są także bardzo często przyczynkiem do powstawania plam skórnych, cyst czy nawet małych guzków. Osłabiają odporność skóry. Wnikają do wnętrza organizmu, dostają się do krwi i w niej opływają cały organizm powodując osłabienie układu nerwowego. Składniki te znajdują się także w balsamach i żelach myjących. Stosowane w okolicach narządów płciowych mogą wywoływać nowotwory, działają silnie podrażniająco, także wtedy, gdy dostaną się do oczu. W takim przypadku treść zawarta na etykiecie nakazuje przemyć oczy obficie wodą, a gdy to nie pomoże skontaktować się z lekarzem i bardzo słusznie, gdyż konsekwencją może być nawet zapalenie spojówek.

Tyle szkody, a przecież detergent to tylko jeden z kilku składników szamponu, w którym znajdziemy także bufory ( Stearamidopropyl Tetrasodium EDTA)- mieszankę kwasu i zasady, co prawda dzięki której włosy się nie elektryzują, ale za to powstają rakotwórcze nitrozaminy. Bufory mogą działać teratogennie, tj. toksycznie na zarodek lub płód, powodując jego uszkodzenie albo i nawet śmierć. Na trwałość kosmetyków wpływa obecność silnych parabenów ( Methyl, Ethyl Propyl i Butyl). Są to środki dzięki którym szampon posiada dość długi okres ważności i może śmiało czekać długi okres czasu  na półce sklepowej zanim kupi go klient. My kupując taki szampon nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że nabywamy także ryzyko zapalenia skóry, wywołania alergii, rumienia czy pokrzywki. Te sztuczne związki chemiczne bardzo łatwo wnikają przez skórę, dostają się do krwi i dzięki temu rozprzestrzeniają się po całym wnętrzu Naszego ciała. Chemiczne środki używane w tradycyjnych szamponach mogą podrażniać Nasza skórę lub wywoływać alergie i inne dolegliwości. Wyżej wymienione substancje są tylko podstawowymi składnikami, a już uświadamiają ile zagrożenia mieści się w jednej butelce szamponu.

Przecież każdy z Nas chciałby mieć  piękne, lśniące, mocne długie włosy które są oznaka kondycji i zdrowia. Niestety szampony są trudnymi kosmetykami do opracowania jeśli postanowimy używać wyłącznie naturalnych składników. Jest to jednak jak najbardziej możliwe i należy spodziewać się coraz większej ilości tych produktów w przemyśle kosmetycznym. Do takich naturalnych produktów do pielęgnacji i mycia włosów należy szampon  Ganozhi zawierajacy wyciąg z Ganodermy Lucidum ( z grzybów Lakownicy ślniącej - Reishi)

    * Likwiduje wypadanie włosów

    * Likwiduje stany zapalne skóry głowy

    * Likwiduje łupież

    * Likwiduje nadmierne przetłuszczanie się włosów

    * Nawilża i odżywia przy włosach suchych

    * Jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów

    * Wzmacnia i odżywia cebulki włosów dzięki czemu przestają wypadać

    * Włosy robią się silne i zdrowe szczególnie gdy są zniszczone po farbowaniu lub trwałej

    * Wskazany dla ALERGIKÓW i osób wrażliwych

    * Pozostawia delikatny NATURALNY kwiatowy zapach

    * Wykonany w 100% z NATURALNYCH składników BEZ chemicznych PARABENÓW - dodatków

    * Odżywia i wzmacnia strukturę włosa dzięki czemu przestają się łamać

    * Przestają rozdwajać się końcówki

    * Wydajny i ekonomiczny bez konieczności używania odżywki

Naturalne kosmetyki – to słuszna alternatywa. Dzięki nim zachowamy Nasze zdrowie i młody wygląd. O tym możesz przekonać się sam już teraz.  Szampon możesz  zamówić w Naszym sklepie.

 

 

Piotr Budnik

Licencja: Creative Commons