Wielu z nas rozwiązuje psychotesty przy różnych okazjach. Robimy to z ciekawości, dla zabawy. Powodów jest wiele, ale czy tak naprawdę rozwiązujemy prawdziwe warte uwagi testy? Bardzo często mówiąc potocznie „dajmy nabić się w butelkę”. Jak rozpoznać wartościowy test i czym się kierować? Kilka cennych uwag.

Data dodania: 2010-08-29

Wyświetleń: 5620

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Testy psychologiczne miał okazje rozwiązywać chyba każdy. Stosuje się je podczas rekrutacji na różne stanowiska pracy, podczas rekrutacji do szkół jak również przy staraniu się o niektóre prawa jazdy. Jest to znakomite narzędzie do poznania charakteru danego człowieka. Dzięki takim testom ocenić jesteśmy w stanie jak dana osoba zareaguje na konkretną sytuację, wydarzenie wymagające trzeźwego myślenia. Psychotesty to również ciekawa forma zabawy oraz dobry sposób na poznania siebie.

Dostęp do takich testów ma praktycznie każdy. Wystarczy odpalić przeglądarkę internetową i wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Mnogość wyników, jakie otrzymamy może przyprawić o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że tak jak w innych sprawach tak i w tej dziedzinie należy zachować rozsądek i nie dać się skusić „byle czym”.

Jak każdy towar tak i ten różni się między sobą jakością. Mądry wybór gwarantuje nam pełną satysfakcje i dobrą zabawę. W takim razie skąd dany użytkownik ma wiedzieć, że ten test jest wart uwagi a ten drugi to albo strata czasu albo wyrzucanie pieniędzy w błoto. Reguł jest prosta. Tak jak w przypadku innych usług lub dóbr, jeśli coś jest za darmo to znaczy, że albo jest to bubel albo wiążą się z tym ukryte koszty. Z psychotestami jest identycznie. Darmowe testy są zazwyczaj albo robione „na kolanie”, czyli na szybko lub po prostu pozbawione wartościowej treści. W myśl znanej zasady im więcej tym lepiej, co zawsze odbija się, na jakości produktu. Pamiętać jednak należy, że przepłacać też nie warto. Bardzo często płaci się za samą markę, w tym przypadku renomę konkretnego serwisu. Zawyżona cena, jaką zapłacić musimy za test wcale, więc nie oznacza, że otrzymujemy produkt najlepszy. Najprawdopodobniej jest to ten sam psychotest, który znajduje się na innej stronie, za którego tam zapłacimy znacznie mniej.

Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem są testy psychologiczne i psychotesty w przedziale cenowym od 1 do 3 złotych. Nie jest to test darmowy, więc nie jest tworzony przez amatorów Kosztuje niewiele, więc na pewno za niego nie przepłacimy. Możemy być spokojni o jego zawartość, ponieważ tworzyły go osoby, które otrzymują za to wynagrodzenie, więc profesjonalizm gwarantowany. Jest to idealne rozwiązanie, które zapewnia pełną satysfakcje i zadowolenie, a przede wszystki wiarygodny wynik. 

Licencja: Creative Commons