Oferta hoteli SPA nad polskim morzem poszerza się z roku na rok. To hotele SPA są motorem napędowym poskiej turystyki nadmorskiej. Przyczyniają się do tgeo głównie zagraniczni turyści i wczasowicze w tym w większości goście zza zachodniej granicy.

Data dodania: 2010-08-24

Wyświetleń: 2547

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Województwo zachodniopomorskie przoduje, jeśli chodzi o liczbę turystów z Niemiec, którzy odwiedzają nasz kraj. Goście z za Odry wybierają najczęściej hotele SPA nad morzem z odnową biologiczną oferowaną przez coraz liczniej przygotowane do tego hotele i ośrodki wypoczynkowe.

Dzięki turystom z Niemiec biznes SPA kręci się i rozwija jak nigdy dotąd. Z uwagi na tak olbrzymie zainteresowanie usługami hotelarskimi oraz SPA & Wellness, hotele tego typu wyrastają na wybrzeżu jak grzyby po deszczu.

Co sprawia, że Niemcy tak chętnie przyjeżdżają nad polskie morze? Po pierwsze cena, jest ona tutaj o ok. 40 procent niższa niż za zachodnią granicą, gdzie średnia cena za dobę w hotelu SPA wynosi ok. 800zł, a u nas niecałe 500. Po drugie odległość, która zwłaszcza dla mieszkańców wschodnich landów nie stanowi żadnego problemu. Autostradą można podjechać praktycznie pod samą granicę z Polską, a następnie w zależności od miejscowości pozostaje dystans od 50 do 150 kilometrów do przejechania po polskich drogach.

Poziom usług w polskich hotelach jest bardzo wysoki, co dotyczy nawet ośrodków wypoczynkowych, które nie mają żadnych gwiazdek. Niektóre hotele SPA przyznają, że nawet do 70 procent ich klientów stanowią turyści i wczasowicze z Niemiec. Przyjeżdżając nawet na kilka dni stanowią taką siłę napędową polskiej nadmorskiej turystyki, że planowane są budowy nowych dużych hoteli wzdłuż Wybrzeża.

Pozwstać mają na przykład dwa nowoczesne hotele w Świnoujściu Medical SPA oraz Baltic Park Hotel. Planowane są również inwestycje hotelowe w Międzyzdrojach, Szczecinku a także w Kołobrzegu, który już teraz posiada całkiem pokaźną bazę noclegową jeśli chodzi o hotele SPA również te ekskluzywne.

Województwo Zachodniopomorskie znajduje się obecnie na trzecim w Polsce miejscu jeśli chodzi o liczbę odwiedzających je turystów z zagranicy. W roku ubiegłym przyjechało tutaj prawie milion pięćset tysięcy turystów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena