Od dawna zastanawiasz się nad własnym e - biznesem. A może by tak stworzyć interesujący serwis dla kobiet? Świetna myśl. Nie pozwól jednak, aby twój pomysł wylądował zwyczajnie w szufladzie. Jeśli chcesz wiedzieć jak stworzyć wyjątkowy serwis dla kobiet, posłuchaj...

Data dodania: 2010-08-20

Wyświetleń: 3624

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Serwis dla kobiet – niedawno właśnie zaświtał ci w głowie taki pomysł. Dlaczego by nie stworzyć w sieci miejsca, gdzie kobiety mogłyby poczytać o sprawach, które je dotyczą. Plotki, kosmetyki, moda, psychologia, zakupy, uroda – panie uwielbiają czytać o takich rzeczach.

Kobiety są też bardzo towarzyskie, a więc swój serwis dla kobiet mógłbyś z czasem poszerzyć o forum. Na razie jednak wstrzymaj się z tym, zanim twój portal nie nabierze rozmachu i zdobędzie użytkowników. Nie ma bowiem nic gorszego niż forum świecące pustkami.

O czym powinieneś pomyśleć, wdrażając w życie swój super pomysł? Przede wszystkim potrzebna ci będzie domena, na której postawisz swój serwis dla kobiet. Jaka domena będzie najlepsza? Idealna domena jest krótka i zwięzła. Powinna też być związana z treścią serwisu. Nazwy oczywiste, takie jak kobieta są już zajęte. Ale wystarczy pomyśleć nad metaforą.. Z czym ci się kojarzy kobieta? Może ze szminką albo obcasem? Weź to więc pod uwagę.

Kolejną sprawą jest odpowiedni hosting – najlepiej płatny i dobry, aby twój serwis dla kobiet nie wysiadł przy pierwszej setce użytkowniczek odwiedzających twoją stronę.

Przy budowie serwisu bardzo ważna jest treść. Spraw aby była oryginalna. Zbadaj jakie kobiety są, jak myślą, dlaczego kobiety lubią to, a nie gustują w tamtym. Czemu np. panie kochają kupować szpilki, a nienawidzą bałaganiarstwa?

Aby twój serwis dla kobiet odniósł sukces, staraj się też prześwietlić konkurencję. Poświęć na to cały dzień lub kilka dni. Postaraj się odkryć jej słabe punkty. Jeśli będziesz już widział, czego kobietom brakuje u konkurencji, wykorzystaj swoją wiedzę. Może to czego szukają kobiety to ciekawostki psychologiczne lub nowinki ze świata mody?

Staraj się też odpowiednio wypozycjonować swój portal na frazy związane z kobietami. Sprawdź, które frazy są popularne. Może być to np. „kobiety są", „dlaczego kobiety”, „kobiety kontra mężczyźni”, „psychologia kobiety”, „zakupologia”, „moda”, „serwis dla kobiet” i inne...

Pamiętaj też aby twoje artykuły były ciekawe – pisane prostym językiem i unikatowe. Unikatowość to również ważna sprawa dla wyszukiwarek. Postaraj się aby twój serwis dla kobiet posiadał treść, którą czyta się lekko, przyjemnie i z zapartym tchem.

Licencja: Creative Commons