Skóra jest zwierciadłem zdrowia całego organizmu. Stan twojej skóry odzwierciedla ogólny stan zdrowia oraz poziom stresu w twoim życiu.

Data dodania: 2010-08-11

Wyświetleń: 1608

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wysoki poziom stresu, niewyspanie, zmęczenie, palenie papierosów, nieprawidłowe odżywianie, czy niewystarczająca pielęgnacja to czynniki, które bardzo szybko wpływają na wygląd skóry. Skóra staje się szara i zmęczona, a jest to sygnał, że w organizmie brakuje harmonii i że potrzebna mu większa troska. Odwrotna sytuacja ma miejsce, kiedy twój organizm jest w dobrej kondycji.

Odpoczynek i prawidłowa pielęgnacja przywrócą Ci blask
Może zauważyłaś, jak zmienia się twoja cera, kiedy wracasz z wakacji i jesteś wypoczęta i zrelaksowana? Zdrowy styl życia, zmniejszenie stresu i czas na prawidłową pielęgnację skóry procentują i szybko przynoszą upragnione efekty: twoja skóra nabiera blasku, a twarz odzwierciedla równowagę w ciele.

Po wakacjach przede wszystkim kosmetyki naturalne i zdrowe odżywianie
Wakacje są tylko raz w roku, ale skóra może być zdrowa i pełna blasku przez cały rok. Jeśli często czujesz, że twoja cera jest szara, a skóra nieustannie sygnalizuje, że coś się dzieje, powinnaś zastanowić się nad swoim trybem życia. Być może masz za mało czasu na odpoczynek lub nie dostarczasz do organizmu i skóry odpowiednich składników odżywczych. Może to zabrzmi banalnie, ale pomocny ci będzie dłuższy czas na sen i relaks, ruch na świeżym powietrzu, przyjrzenie się temu, co jesz oraz jakich kosmetyków używasz. Bardzo ważne jest, aby skórze dostarczyć witaminy i minerały. Dlatego najlepsze są kosmetyki naturalne, które zawierają naturalne i ekologiczne składniki z witaminami, takie jak: ogórek, cytryna, aloes, karoten, miód, algi. Możesz również sięgnąć po kosmetyki opatrzone napisem „anti-stress”, które mają działanie relaksujące.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena