1. Tylko ciężka praca zaprowadzi cię do zdobycia bogactwa.
Skąd wzięło się takie przekonanie? Jeśli twoi rodzice (lub jedno z nich) przychodzili po pracy do domu wykończeni, w dodatku nie było ich całymi dniami, nabrałeś prawdopodobnie przekonania, że praca MUSI BYĆ CIĘŻKA, inaczej nie zarobisz.
Podobnie jeśli pracujesz tylko dla pieniędzy, prawdopodobnie już zdążyłeś zauważyć, że pieniądze nigdy nie są dostateczną nagrodą za wykonywaną pracę. Ponadto ludzie, którzy pracują jedynie dla pieniedzy, mają tendencję do zadłużania się i niekończacego się spłacania rat za rzeczy, które kupili tylko dlatego, by dać sobie nieco satysfakcji, której nie znajdują w wykonywanej przez siebie pracy.
W rzeczywistości bogaci ludzie pracują o wiele mniej i o wiele mniej i lżej niż biedni. Nie musisz pracować cięzko, wystarczy, że będziesz pracowac mądrze. Jak zauważył już Witold Wójtowicz w swojej świetnej książce pt. Sukces a praca "gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa to najbogatsi byliby niewolnicy.
2. Praca nie ma służyć twojemu zadowoleniu i przyjemności.
Ten mit wiaże się bezposrednio z poprzednim. Ludzie, którzy się nim kierują, wykonują mało atrakcyjne lub wręcz znienawidzone przez siebie zajęcie tylko ze względu na to, że są dobrze opłacani. Nieważne zatem jest tu twoje zadowolenie z wykonywanej pracy, ono w zasadzie byłoby nawet nie na miejscu.
3. Właściwe zajęcie jest kluczem do sukcesu finansowego.
Gdyby tak było to ludzie w jednym zawodzie bez wyjatku zarabialiby miliony, podczas gdy w innym – tym rzekomo niewłaściwym – klepali biedę.
Jak wszyscy wiemy, w każdym zawodzie znajdą się ludzie odnoszacy olbrzymie skucesy finansowe oraz tacy, którzy ledwie wiażą koniec z końcem.
4. Formalna edukacja zapewni ci sukces finansowy.
Gdyby było to rzeczywiście prawdą, wszyscy doktorzy i profesorowie na uczelniach byliby najbogatszymi ludźmi na świecie.
Zdobycie formalnej edukacji nie jest i nigdy nie było warunkiem bogatego życia. Najczęściej to nie to, czego się nauczyłeś w szkole, ale to, czego się uczysz po szkole jest w stanie uczynić cię człowiekiem sukcesu. Gwarantem twojego sukcesu, również finansowego jest nieustanne doskonalenie się w wybranych przez siebie dziedzinach oraz rozwój osobisty.
5. Nie ma wystarczajacej ilości pieniędzy dla każdego.
Ten mit wywodzi się z teorii niedostatku i ograniczeń, w ktorych żyliśmy wiele lat w Polsce. Im więcej masz, tym mniej zostaje dla innych. Dodatkowo mit ten doskonale współgra z filozofią kościoła ktolickiego – lepiej być biednym i prawym niż bogatym i złym.
Ludzi, mających takie przekonanie, zazwyczaj oburza wręcz bogactwo innych. Ale jak na ironię, to właśnie to ślepe oburzenie utrzymuje ich w biedzie, ponieważ musieliby oni taką postawę przyjać w stosunku do siebie, gdyby nagle stali się bogaci.
Czy sukces zawodowy wymaga absolutnej miłości do każdej wykonywanej czynności? Odkryj pięć faktów na temat roli pasji w pracy, które mogą wpłynąć na twoje podejście do życia zawodowego. Czy rzeczywiście konieczne jest pasjonowanie się każdym aspektem wykonywanej pracy, czy może istnieje więcej elementów kształtujących drogę zawodową?