Jesteś świeżo upieczoną mamą i zajmowanie się potomkiem skutecznie wypełnia Ci czas? Wydaje Ci się, że nie mogłabyś pracować i zajmować się maluchem jednocześnie? Ale owszem - od czego jest praca zdalna?

Data dodania: 2010-07-06

Wyświetleń: 1833

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli praca do tej pory była dla Ciebie wszystkim pewnie czujesz się teraz jak więzień we własnym domu. Masz małe dziecko. Zajmujesz się nim całymi dniami i nie masz ani chwili dla siebie? Zmiana pieluszek, przygotowywanie obiadków, czasami cenne chwile wyrwana dla siebie na sen, pranie, sprzątanie i tak w kółko... Mimo to nie chcesz zostawić maluszka z opiekunką czy też oddać go do żłobka? A do tego chciałabyś wrócić do pracy lub robić cokolwiek by tylko nieco odseparować się od szarej i monotonnej codzienności?

Końcu kiedyś marzyłaś o tym, by robić karierę, albo by mieć dla siebie po prostu dodatkowe pieniądze, które w ciężkich chwilach można wydać na małą przyjemność. Jest dla ciebie rada.. możesz przecież pracować w domu. I choć znalezienie takiej pracy nie jest łatwe, to... do upartych świat należy! Istnieje takie pojęcie jak praca zdalna. Być może nawet uda się dogadać ze swoim dotychczasowym szefem i pracować dalej dla niego tyle, że w domu. Przed ekranem własnego komputera.

Możesz jedną ręką bujać kołyskę z dzieckiem a drugą przygotowywać spis produktów dla szefa. Jeżeli zależy tobie na dodatkowych pieniądzach to znajdzie się pewnie także jakaś ciekawa praca dodatkowa. Jeżeli lubisz pisać teksty to też możesz na tym zarobić.

Wiele firm poszukuje tak zwanych copywriterów by pisali dla nich różnego rodzaju teksty pod pozycjonowanie stron. A jeżeli interesuje Cię bardziej kreatywny rodzaj pracy to zajmij się na przykład wyszywaniem metryczek - wiele osób chętnie je kupuje dla swoich przyszłych pociech. Możesz też robić biżuterię albo szyć ubrania.. Zawsze znajdzie się jakieś dodatkowe zajęcie przynoszące korzyści materialne.

Wystarczy tylko odrobinkę się nad tym zastanowić. I kto powiedział, że nie możesz być pracującą mamą?

Licencja: Creative Commons