Dla tych, którzy wolą mniejszy, ale pewny zysk rozsądnym wyborem będą różnego rodzaju lokaty. Z kolei, jeśli chcielibyśmy zarobić znacznie większe sumy, jednocześnie zgadzając się na większy stopień ryzyka, możemy zdecydować się na oferowane przez banki fundusze inwestycyjne. Warto zaufać specjalistom z instytucji finansowych i posłuchać ich sugestii dotyczących rozmaitych form inwestowania własnych oszczędności.
Opłacalne fundusze inwestycyjne
Można powiedzieć, że fundusze inwestycyjne to usługa warta ryzyka. W porównaniu do lokaty profity mogą tu być wielokrotnie wyższe. Musimy jedynie wyrazić gotowość podjęcia ryzyka, podpisać umowę i przekazać swoje środki finansowe pod opiekę banku. Całą resztą, czyli jak najefektywniejszym zarządzaniem naszym wkładem, zajmą się doświadczeni pracownicy wybranej przez nas instytucji. Oni wiedzą, jakimi prawami rządzą się fundusze inwestycyjne. Tym samym potrafią trafnie ocenić, gdzie i kiedy obracać środkami klientów, żeby pomnożyć ich majątek. Bez pomocy profesjonalnych doradców, klientom byłoby trudno osiągnąć tak atrakcyjne wyniki finansowe, ponieważ fundusze inwestycyjne to instrument wymagający od zarządzających specjalistycznej wiedzy.
Lokaty nie przynoszą straty
Lokaty opierają się na innych regułach niż fundusze inwestycyjne. Tutaj klient ma pewność, że nie ryzykuje. Po prostu na jakiś czas zamraża określoną kwotę, a po wygaśnięciu umowy, odbiera wkład powiększony o należne odsetki. Lokaty, w zależności od oferty danego banku, mają różny termin obowiązywania. Niektóre są zawierane na jeden dzień, inne na kilka miesięcy, a pozostałe nawet na dwa lata. To od nas zależy, na jak długo powierzymy nasze fundusze bankowi. Wybór dobrze oprocentowanej lokaty przyniesie nam wymierne korzyści finansowe.
Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych opiera się m.in. na stopach WIBOR oraz LIBOR. Wyjaśniamy, czy faktycznie zostaną one zlikwidowane.