Oferty ubezpieczenia zwierząt nie tylko obejmują odbiorców indywidualnych, ale także nastawione są na grupy hodowców oraz schroniska gminne i prywatne, opiekujące się na przykład bezdomnymi psami.

Data dodania: 2010-06-10

Wyświetleń: 1993

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hodowcy, jak chyba mało kto, narażeni są każdego dnia na straty związane z utrzymaniem zwierząt, bo takie na przykład stado owiec, krów czy chociażby królików szczególnie narażone może być na choroby zakaźne, wirusy i zarazki, które bardzo szybko rozprzestrzeniają się między kolejnymi okazami. Podobnie może być w przypadku hodowli psów, gdzie mimo dobrych zabezpieczeń i ogrodzonego terenu, młode psy często opuszczają dom w poszukiwaniu wrażeń, stanowiąc niekiedy zagrożenie dla sąsiadów lub nawet robiąc krzywdę innym zwierzętom. Wielu hodowców ostrożnie jednak podchodzi do zawierania umów ubezpieczeniowych, ponieważ dla nich na przykład ubezpieczenia psów to gwarancja zwrotu tylko 10% kosztów leczenia weterynaryjnego, które liczone jest z ogółu sumy wartości polisy. Dodatkowo żadne ubezpieczenie zdrowotne psa nie pokrywa odrobaczenia czy podstawowych szczepień. Mimo wszystko żadna hodowla nie powinna pozostać bez ważnego ubezpieczenia zwierząt, ponieważ często jest to jedyny ratunek finansowy, który przecież pokrywa masę innych zabiegów, operacji czy chociażby kosztów związanych z pochówkiem lub utylizacją zwierząt. Niektóre przypadki pokazują nawet, że ubezpieczenia zwierząt ratowały niekiedy hodowle przed utratą płynności finansowej a tym samym przed jej upadkiem. Poza tym zwierzęta wychowywane w jednym stadzie często potrafią zrobić sobie krzywdę typu złamania, skręcenia, czy pogryzienia. W takich przypadkach potrzeba jest stałej współpracy z weterynarzem, najlepiej takim, który współpracuje z firmą oferującą ubezpieczenia zwierząt.
Najczęściej bywa tak, że zanim schronisko lub hodowla uzyska pełną, ważną polisę ubezpieczenia zwierząt, zostanie dokładnie sprawdzona przez pracownika firmy ubezpieczeniowej. Zawierając na przykład ubezpieczenia psów zwracana jest uwaga na wystarczającą ilość jedzenia, czystość klatek i sposób zajmowania się czworonogami. Żadne ubezpieczenie zdrowotne psa nigdy nie zagwarantuje 100% zwrotu z ubezpieczenia zwierząt, ale hodowcy prywatni i schroniska mogą liczyć na zwiększenie odpowiedzialności poprzez lepsze ubezpieczenie zdrowotne psa. Kwoty wypłacane za pochówek zwierząt wzrastają z kilku do kilkunastu procent, a odpowiedzialność cywilna wzrasta do sum, które spokojnie pozwolą finansować rehabilitację i powrót do zdrowia przypadkowo pogryzionej osoby trzeciej. Ubezpieczenia kotów, psów lub innych zwierząt dla masowych odbiorców nie zawierają leczenia dentystycznego, padnięcia z powodu zaniedbań, ucieczek zwierząt i występków spowodowanych niedopatrzeniem pracowników lub właścicieli. Odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia zwierząt również nie będzie wypłacone, jeśli przyczyną pożaru okaże się zły stan instalacji gazowo-elektrycznej. Ubezpieczenia kotów i psów mimo rozszerzonych warunków dla firm zawsze zawierają większe ryzyka a ich sumy rocznej składki ubezpieczenia zwierząt zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą w tysiącach. Właściciele schronisk lub hodowli, z powodu na przykład braków funduszy, mogą niekiedy wejść we współpracę z Ubezpieczycielem, polecając ubezpieczenie zdrowotne psa lub kota ludziom kupującym zwierzęta z hodowli. Bywa tak, że w zamian za to schronisko lub hodowla sprzedająca ubezpieczenie zdrowotne psa, kota lub inne, otrzyma w zamian za każdą polisę, procentową zniżkę na usługę ubezpieczenia zwierząt oraz całodzienny zapas karmy dla jednego pupila. Dzięki temu utrzymywane zwierzęta mają zapewnioną nie tylko karmę ale także stała opiekę weterynaryjną w postaci ubezpieczenia zdrowotnego zwierząt. Poza tym kupujący zwierzę z takiej hodowli, lub biorący psa z takiego schroniska nie ma się czego obawiać, ponieważ mieszkające tam zwierzęta, które objęte były na przykład ubezpieczeniem zdrowotnym, mają nie tylko skrzętnie uzupełnioną historię rozwoju od szczeniaka, posiadają książeczkę zdrowia ale są także w pełni szczepione i kontrolowane. Ubezpieczenia zwierząt przynosi więc schroniskom i hodowlą ochronę a zwierzętom zapewnia najlepszą opiekę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena