W dzisiejszym zabieganym i często nieprzyjaznym świecie, nieznajomość zasad prawnych grozi niekiedy przykrymi konsekwencjami. Bywa tak, że są to skutki niemalże niedostrzegalne, ale bywa i tak, że konsekwencje są opłakane.

Data dodania: 2010-05-25

Wyświetleń: 1937

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszym zabieganym i często nieprzyjaznym świecie, nieznajomość zasad prawnych grozi niekiedy przykrymi konsekwencjami. Bywa tak, że są to skutki niemalże niedostrzegalne, ale bywa i tak, że konsekwencje są opłakane. Nie można powiedzieć, że znajomość tylko i wyłącznie na przykład prawa pracy (bo przecież w większości każdy z nas pracuje i zna go chociaż częsciowo) wystarczy by uchronić siebie i bliskich przed różnymi niebezpieczeństwami i kruczkami prawnymi. Często należy sięgnąć po porady prawne by nie zginąć w gąszczu tych wszystkich kodeksów, ustaw, rozporządzeń, przepisów, paragrafów, itp. itd. Porada prawna to nic innego, jak udzielenie zazwyczaj szybkiej pomocy, czy rady przez prawnika w zakresie dziedziny prawa, jaka nas w danym momencie interesuje i nas dotyczy.

Czasami porady takie mogą po prostu przybrać formę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, czy pomocy w opracowaniu i zobrazowaniu wzoru pisma do urzędu, czy innej instytucji. Wbrew pozorom wiele osób ma z tym problemy, przez zawiłość niektórych przepisów, które często wiążą się z ogromną i przytłaczającą biurokracją. Ponadto niekiedy porada prawna wydaję nam się zbędna. Myślimy, że mając kodeks, czy inne źródło przepisów jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Jednakże przepisy prawne są czasami tak skomplikowane i róznie interpretowane, że warto mimo wszystko - w przypadku wątpliwości – siągnąć po pomoc prawnika.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena