Podejmując różne wyzwania bardzo często obawiamy się porażki. Jednocześnie nie jesteśmy przygotowane na wygraną i sukces.
Obawy dotyczące porażki nie pozwalają nam przygotować się na wygraną.  Bądź gotowa wygrać. Zawsze bądź przygotowana na wygraną.

Data dodania: 2010-03-29

Wyświetleń: 2040

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Podejmując różne wyzwania bardzo często obawiamy się porażki. Jednocześnie nie jesteśmy przygotowane na wygraną i sukces. Rozważamy scenariusze co będzie jak się nam nie uda, co stracimy, na co się narazimy. Jeżeli zaczynamy drogę niezależności finansowej to boimy się stracić te zasoby finansowe, które posiadamy. Obawiamy się śmieszności, komentarzy znajomych. Chcemy być niezależne finansowo, podejmować działania inwestycyjne, ale nie chcemy podejmować zbyt dużego ryzyka. 

 Zasady Bogatej Kobiety [1]

1. Zdobywaj wiedzę

2. Zaczynaj od czegoś małego (stopniowo rozwijaj się)

3. Podejmuj ryzyka finansowe związane z niewielkimi kwotami

4. Blisko domu

5. Bądź gotowa wygrać

6. Moje grono

7. Inwestowanie to proces

8. Ucz się nieustannie

9. Baw się

 Obawy dotyczące porażki nie pozwalają nam przygotować się na wygraną.

 Bądź gotowa wygrać

 Jednocześnie nasze myśli biegną w kierunku sukcesu. Tego co zyskamy podejmując wyzwanie, rozpoczynając działania oszczędnościowo-inwestycyjne. Co się stanie kiedy nasze inwestycje będą bardzo zyskowne? Jak zmieni się nasze życie kiedy staniemy się niezależne finansowo? Czy jesteś gotowa wygrać? Zwyciężyć swoje obawy? Zmienić swoje podejście do oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami? Jak bardzo zmieni to Twoje życie?

Podejmując pierwsze działania inwestycyjne trzeba stworzyć swoją strategię inwestycyjną, w której dokładnie należy opisać jakie inwestycje nas interesują. W co dokładnie chcemy inwestować? Jakie narzędzia wykorzystamy? Jeżeli mamy małą wiedzę dotyczącą akcji, obligacji, giełdy warto zacząć od małych kwot i ustalić jaki poziom ryzyka możemy zaakceptować (zapisz to kwotowo i procentowo). Ustal również przy jakim poziomie zysku (zapisz to kwotowo i procentowo) wycofasz pieniądze i na co je przeznaczysz. Przypomina to trochę grę w kasynie. Kiedy zaczynamy wygrywać wierzymy w dobrą passę i zapominamy o zdrowym rozsądku oraz o pewnych zasadach (np. prawdopodobieństwo ciągłej wygranej). Podobnie jest z inwestycjami. Kiedy zyskujemy nie zastanawiamy się, że mieszkania i domy nie zyskują na wartości w nieskończoność, ceny najmu nie rosną również z miesiąca na miesiąc oraz, że nie ma akcji, które mają tylko wzrosty.

Gotowość na wygraną możesz budować i wspierać systematyczną edukacją finansową. Jeżeli rozumiesz działanie rynków finansowych, wiesz co oznaczają informacje np. dotyczące stopy zwrotu to Twoje obawy dotyczące porażki inwestycyjnej nie paraliżują działań a jedynie motywują do zbierania informacji. Działasz racjonalnie a nie emocjonalnie bo opierasz się na wiedzy, informacji i własnym doświadczeniu.

Brak gotowości na wygraną spowodować może podjęcie bardzo ryzykownej decyzji, która będzie wynikała z chęci zrobienia czegoś co robią wszyscy. Przykładem może być zakup dużej ilości akcji w momencie, gdy są bardzo drogie, zwyżkują od długiego czasu i wszyscy wokół rozmawiają jakie akcje nabyli. Bądź gotowa wygrać zanim zrobią to inni. Jeżeli wokół wszyscy kupują akcje Ty poszukaj innych możliwości. Czym może być Twoja inwestycja? Wszystko zależy od tego co lubisz, co czujesz jako odpowiednie dla siebie narzędzie inwestycyjne.

Najważniejsze w gotowości na wygraną jest to, ze daje ona nam pewność siebie i motywację do działania. Wszyscy inwestorzy na świecie zawsze coś ryzykują, wszyscy kiedyś stracili mniejsze lub większe kwoty. Jeżeli jednak nie będziesz gotowa wygrać to Twoją największą przegraną będą nie straty finansowe lecz stracone szanse oraz stracony czas. Szanse i świetne okazje przytrafiają się zawsze ale tylko i wyłącznie osobom gotowym wygrać. Cała reszta opowiada po latach jak to mogła a nie zrobiła biznesu życia. Czasu się nie cofnie ale może okazja na jeszcze lepszą wygraną czeka na Ciebie już teraz?

Jesteś gotowa?

 Dobrym początkiem jest zawsze gotowość na wygraną.

[1] Kim Kiyosaki - Bogata kobieta - 9 zasad bogatej kobiety

Licencja: Creative Commons
0 Ocena