W ostatnich dniach w Polsce występują ogromne mrozy. Jak sobie poradzić w takich sytuacjach ? Czy wystarczą metody, które są używane przy "normalnej" jak na polskie warunki zimie ?

Data dodania: 2010-01-28

Wyświetleń: 2666

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

My, Polacy nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak wysokich i długotrwałych mrozów. Zapewne niejeden z Nas przy tak minusowej temperaturze woli zostać w domu, niż wychodzić na dwór. Jednak często jesteśmy zmuszeni do opuszczenia domu. Co wtedy zrobić, by nie zachorować ?

Odpowiedź wydaje sę prosta - ciepło się ubierać. Często jednak stajemy przed dylematem. Ubrać coś ciepłego, jednak mało wygodnego i często nie najlepiej wyglądającego, czy jednak założyć na siebie coś "lżejszego", ale jednak bardziej efektywnego "dla oka". Najlepszym wyjściem jest kupno ubań, które chronią przed mrozem, a jedocześnie wyglądają bardzo ładnie.

Wielu z Nas ma też problem co zrobić z przedmiotami, które powinny być odpowiednio ochronione przed zimą. Najczęstszym powodem spóźnień do pracy, tudzież zdenerwować z tego powodu wydaje się być samochód. Często, przy tak dużym mrozach akumulator nie wytrzymuje i po prostu się wyładowywuje.

Najlepszym sposobem wydaje się być garaż, który jest w pomieszczeniu z plusową temperaturą. Jednak nie każdy taki posiada. Większość korzysta z garaży blaszanych, które są stosunkowo tanie i wygodne. Niestety na obecną chwilę producent garaży blaszanych nie produkuje pomieszczeń ocieplanych dla samochodów.

Często dużym problemem są również oblodzone drogi. Bezpieczeństwo na drogach więc jest dużo mniejsze niż w okresie letnim. Nie każde drogi - szczególnie na peryferiach - są odpowiednio dobrze odśnieżone i przygotowane do przejazdu samochodów.

Jak więc sobie poradzić w tak zimny okres ? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być przede wszystkim ostrożność i zdawanie sobie sprawy z tego, jak tragiczne w skutkach może być przeziębienie organizmu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena