Pewnie wielu z Was ma dylemat gdzie kupić komputer czy zmodernizować stary i jaki notebook wybrać? Jeśli niew iesz gdzie dokonać zakupu komputera przenośnego lub komputera PC przeczytaj uważnie ten artykuł, pozwoli ominąć różne sytuacje, które mogą Ci się przytrafić. 

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 2420

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Te i wiele innych problemów mają tysiące kupujących.
Przed zakupem na pewno jest dobrze mieć kogoś po swojej stronie ( kolega koleżanka ) kogoś kto jest obeznany w technicznych parametrach komputera.
Im więcej sklepów komputerowych odwiedzicie tym lepiej, choć tu zachowałbym dystans do nowo otwartych sklepów komputerowych bo jeśli kupimy zestaw komputerowy a sklep się pozwija to mamy przechlapane, zostaje gwarancja jak czek bez pokrycia.
Ważne jest też żeby firma posiadała serwis komputerowy to znacznie ułatwi
reklamacje i gwarancję. Dobrym pomysłem jest również zakup komputera czy monitora LCD w miejscu już dobrze sprawdzonym czyli posiadającym referencje twoich przyjaciół, sąsiadów. Jak wiadomo reguły nie ma przecież jeden z największych sklepów komputerowych "sirius.pl" obroty liczone w milionach zł już nie istnieje.
Jak widzicie lepiej bazować na dobrych referencjach i doświadczeniu. Pewnie wielu z was kupiło towar w sklepie który w niedługim czasie zniknął. Dla mnie jeśli sklep istnieje kilka lub kilkanaście lat i utrzymuje pozycję na rynku to wystarczy.
  Nigdy bym laptopa czy komputera nie kupił w markecie, słowo promocja wiele straciło na znaczeniu kiedyś znaczyło dobry produkt w atrakcyjnej cenie dziś znaczy często towar przestarzały leżak magazynowy niepełnowartościowy. Jak wiemy w branży IT progresja postępu jest wyjątkowo widoczna a chyba byś nie chciał(a) laptopa, który już na starcie jest przestarzały, komputer możesz oczywiście zmodernizować (koszty!) z laptopem sprawa jest gorsza. Przestarzałe zestawy komputerowe w marketach to już codzienność do tego dochodzi niekompetencja pracowników, którzy zmieniają się jak rękawiczki. Jak słyszę (np w Auchan) że komputer na procesorze intel posiada płytę główną taką samą jak ten obok oparty o procesor AMD to już wiem wszystko o tym sprzedawcy.
Pierwszy ciekawy artykuł Problemy z reklamacją Vobis w Auchan Mikołów
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=807&w=79028963
  Jeśli laptopa kupujemy pod wpływem emocji i na szybko to często możemy żałować. Na początku nam się wydaje że komputer, który kupiliśmy wystarczy - zazwyczaj nie wystarcza bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Mało kto powie że jeśli laptop czy komputer jest zoptymalizowany pod Windowsa Vista'ę to możemy mieć problem z zainstalowaniem na nim np Windows'a XP ( czasami jest to niemożliwe), a tak się często dzieje w przypadku laptopów z preinstalowanym systemem windows vista.
Wówczas może się okazać że nasz ulubiony program nie działa poprawnie na "Viście" ot prosty przykład gg - lubi się wysypać nie mówiąc o programach dla firm.
I wiemy już że zaoszczędziliśmy 100zł czy 200zł bo kupiliśmy tanio, z drugiej jednak strony wydaliśmy któryś tysiąc na marne.
Większość obecnie sprzedawanych komputerów i laptopów sprzedawane jest z Windows Vista'ą a jego wymagania systemowe s.ą wysokie na przykład 3Gb ramu wystarczy a 2Gb to minimum, jeśli notebook ma tylko 1Gb pamięci ram a sam windows Vista na moim laptopie pobiera 1,6 Gb
to chyba nie muszę wam tłumaczyć co będzie dalej.
Rozbudowa laptopa też stoi pod znakiem zapytania i jest o wiele trudniejsza od komputera stacjonarnego.
  Wybierajmy więc sprawdzone sklepy komputerowe gdzie sprzedawca rozwieje twoje wątpliwości w końcu to Twoje pieniądze szanuj je i nie wydawaj ich pochopnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena