Komputer przenośny inaczej notebook składa sie z małych elementów. Są one zamieszczone w malej obudowie. Taka miniatyruzacja naprawde ułatwia używanie komputera nie tylko w domu ale także poza nim. Jeśli zać trzeba coś naprawić np zawiasy, które lubią się z biegiem czasu zacierać przeczytajcie jak w domu wymienić zaiwasy w notebooku.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 3398

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wymiana Zawiasów w komputerze przenośnym: Podchodząc do wymiany zawiasów w laptopie należy przygotować następujące rzeczy: – śrybokręt krzyżowy z bardzo małym gwintem (śrubokręt precyzyjny) – nowe zawiasy do laptopa – miejce na śrubki z notebooka – biurko lub stół na którym zamierzamy dokonać naprawy naszego laptopa notebooka. Przystepując do wymiany zawiasów należy otworzyc laptopa i wyciągnąc zaślepki na przedniej obudowie matrycy pod którymi są śrubki. Potem odkręcamy śrubki po koleji i dajemy je do jakiegoś pojemnika. Następnym krokiem jest zdjecie plastiku na matrycy laptopa. Delikatnie podważamy plastik aby nie uszkodzic matrycy w laptopie. Po zdjęciu przedniej obudowy matrycy zdejmujemy plastik znajdujacy sie pod ekranem. Po zdjeciu odkręcamy śrubki z zawiasów. Potem odkrecamy śrubki z zawiasów po obu bokach ( trzymają one matryce ekranu notebooka ). Robimy to delikatnie aby nie uszkodzic ekranu w laptopie . Po odkręceniu należy ostrożnie położyć matrycę(jest ona bardzo wrazliwa na zarysowania). Przystępując do wymiany na nowe zawiasy robimy to tak samo jak zdejmowaliśmy stare ( oczywiscie uważając na matryce w laptopie ). Po założeniu na nowe zawiasy przymocowujemy przedni plastik. Ma on zatrzaski, które pod wpływem lekkiego nacisku wskakują na swoje miejsce w notebooku. Nastepnie wkręcamy śrubki które mocują nam przednią obudowe matrycy z tylnią w laptopie . W ten sposób naprawa laptopa możliwa jest do przeprowadzenia w domowych warunkach bez specjalistycznego i dowiego sprzętu.

  Wymiana zawiasów w laptopie należy do jednych z trudniejszych rzeczy jakie robi sie podczas naprawy . Szczerze polecam iść do jakiegoś profesjonalnego serwisu komputerowego. Najlepiej nie przystępujcie sami do takiej naprawy. Nie zapominamy także o zaślekach, które “upiększają” wizualnie notebooka . To chyba tyle na temat wymainy zawiasów w laptopie .Jeśli uszkodzona jest dodatkowo obudowa w notebooku, która podtrzymuje zawiasy napiszę w innym artykule jak to naprawić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena