W wielu krajach (także i u nas) bardzo popularne i wciąż używane na różnego rodzaju choroby i problem zdrowotne, są domowe sposoby leczenia. Mamy domowe sposoby na grypę, ból gardła, to dlaczego niby nie mielibyśmy mieć domowych sposobów leczenia na trądziku i pryszczy?

Data dodania: 2009-11-30

Wyświetleń: 4116

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Dla mnie wszelkiego rodzaju domowe sposoby walki z trądzikiem są bardzo dobre i powinny być rozpowszechniane z jednego bardzo ważnego powodu. Praktycznie każdy z nich jest naturalny bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych.

W przeciwieństwie do wielu chemicznych środków farmakologicznych, które można kupić w aptekach, domowe sposoby leczenia trądziku są złożone z naturalnych składników. Poza tym, (co według mnie jest równie ważne) w większości, te metody są bardzo tanie. Zwykle do ich wykonania potrzeba kilku tanich i dostępnych w każdym sklepie lub aptece (bez recepty) składników.

W związku z tym dzisiaj postanowiłem podzielić się z Tobą kilkoma z "moich ulubionych".

Oto domowe sposoby na trądzik:

"Metoda Olejowa"

Jest to pierwsza i jedna z najlepszych metod, jakie dotąd poznałem. Każdy może z niej skorzystać, jest łatwa do zrobienia - no i jeszcze nie kosztuje dużo pieniędzy.

Jak sama nazwa mówi ta metoda, opiera się na korzystaniu ze zbawiennych składników zawierających się w dwóch rodzajach oleju. Oleju rycynowego oraz oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia - tłoczona na zimno (najwyższej jakości oliwa).

Czego będziesz potrzebować do jej przeprowadzenia?

Przede wszystkim olej rycynowy - dostępny w każdej aptece za śmieszne pieniądze. Dodatkowo wysokiej jakości oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno (cena około 10 złotych za 250ml). Pamiętaj, aby była to dokładnie taka oliwa jak napisałem (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia - tłoczona na zimno).

Jeśli chodzi o ilość ‘mikstury" jaką masz sporządzić, to wystarczy tyle, aby móc ją swobodnie rozprowadzić na twarzy.

Teraz zwyczajnie dodaj oba olejki razem w proporcji około 30% oleju rycynowego i 70% oliwy z oliwek. Następnie dobrze je wymieszaj. Tak sporządzoną "miksturę" delikatnie rozprowadź po twarzy. Kiedy już cała Twoja twarz będzie nią pokryta, to teraz weź zwykły bawełniany ręcznik, zamocz go w gorącej wodzie i połóż sobie na twarzy (uważaj, aby nie był za gorący, bo się poparzysz).

Teraz posiedź przez chwilę z ręcznikiem na twarzy. Możesz sobie włączyć relaksującą muzykę w na czas zabiegu, aby czas przyjemnie mijał. Kiedy ręcznik przestanie być już ciepły zdejmij go.

Możesz powtórzyć taki zabieg raz lub dwa razy dziennie.

Nasza mieszanka oleju rycynowego i oliwy z oliwek oczyszcza pory i otwiera je. Dodatkowo jeszcze wzmacnia skórę, dostarczając do jej wnętrza ważnych witamin. To znacznie pomaga w procesie odbudowy skóry oraz walki z trądzikiem.

Jak widzisz, jest to bardzo prosty domowy sposób na trądzik, który każdy może wykorzystać w swoim domu.

Aha. Jeśli ten zabieg przeprowadzasz wieczorem przed spaniem, to nie myj buzi aż do rana. Połóż na poduszkę serwetkę lub ręcznik, aby jej nie pobrudzić, ale nie myj buzi. Tym sposobem nasza mieszanka będzie pracować i polepszać kondycję Twojej skóry jeszcze długo po zabiegu.

Pamiętaj, ta metoda jest nie tylko skuteczna, ale również jest w pełni naturalna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych (w przeciwieństwie do sztucznych środków farmakologicznych. Możesz ją stosować codziennie (ale nie przesadzaj, korzystając z niej po 5 razy na dzień).

Domowe sposoby na leczenie trądziku i pryszczy

Oto jak przeprowadzić krok po kroku "metodę olejową"

1. Przygotuj dwa składniki mieszaniny
- Olej rycynowy
- Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (tłoczona na zimno)

2. Wymieszaj oba składniki w proporcjach: 30% oleju rycynowego do 70% oliwy z oliwek. Mieszaniny powinno być tyle, aby można było ją swobodnie rozprowadzić po całej twarzy.

3. Przygotuj sobie komfortowe miejsce na przeprowadzenie zabiegu, tak aby czuć się swobodnie (polecam zamknąć się w łazience).

4. Przygotuj dwa ręczniki. Jeden pod szyję, aby nie kapało Ci na ubrania, a drugi na gorący okład.

5. Teraz zamocz w ciepłej (ale nie za ciepłej) wodzie ręcznik i połóż go tak aby mieć go pod ręką.

6. Delikatnymi ruchami (jak masażysta) nałóż mieszaninę na swoją buzię. Wcieraj ją przez chwilę.

7. Po wtarciu mieszaniny połóż na twarzy ciepły ręcznik (odblokuje to dodatkowo pory na skórze).

8. Kiedy ręcznik wystygnie ściągnij go.

9. Jeśli zabieg przeprowadzasz przed snem (polecam) to możesz nie myć buzi aż do rana (dodatkowe działanie mieszaniny na skórę przez noc).

Jak widzisz cała metoda olejowa, jest bardzo prosta do wykonania. Nie musisz wydawać na nią kroci i nie zajmuje też dużo czasu. Z czasem nabierzesz wprawy w jej wykonywaniu. Oprócz tej metody istnieje także wiele innych domowych sposobów na pryszcze i trądzik.

Znajdziesz je w moim blogu:

Leczenie Trądziku

Pamiętaj o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, bez której ta metoda nie przyniesie Ci żadnych rezultatów. Nigdy żadna z moich rad Ci nie pomoże, jeśli tylko będziesz o nich czytać.

Samo czytanie nic nie daje. Przeczytanie nawet 1000 stron artykułów nie sprawi, że pryszcze znikną, a Twoja twarz będzie wyglądać zdrowo.

Jeśli chcesz mieć widoczne rezultaty, to musisz wykorzystać tę wiedzę.
Jednocześnie też pamiętaj, aby obserwować swój organizm. Każde z nas jest inne. Mamy inne charaktery, ale także i inne ciała. To, co dla jednej osoby może zadziałać doskonale dla innej może się nie sprawdzić.

Trądzik blog

Licencja: Creative Commons
0 Ocena