Czym byłby komputer bez oprogramowania? Prawdopodobnie tym samym czym Internet bez przeglądarki internetowej. Użytkownicy systemów operacyjnych Windows mają to szczęście, iż cenne aplikacje takie jak np. najnowsza wersja przeglądarki Internet Explorer lub pakiet narzędzi Sysinternals Suite mogą pobrać z Sieci za darmo.

Data dodania: 2009-11-27

Wyświetleń: 2020

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Internet Explorer – kolejna odsłona


Internet Explorer to wciąż jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Mimo dużej konkurencji, którą dla przeglądarki Microsoftu stanowią takie aplikacje jak: FireFox, Safari, Opera, a ostatnio Google Chrome wciąż jest to produkt, który mocno trzyma się na rynku. Najnowsza odsłona, czyli Internet Explorer 8 pojawił się na rynku w 2009 roku. Nowa wersja przeglądarki jest dużo szybsza i bezpieczniejsza od poprzednich. Została też wzbogacona o funkcje takie jak: Activities i Webslices. Warto zauważyć, iż w Internet Explorer 8 dostępny jest również pasek Favorite Bar - znajdują się na nim ulubione strony, które można dowolnie przekładać. Z kolei funkcja Automatic Crush Recovery służy do przywracania sesji przeglądarki, przerwanych za sprawą błędów lub wyłączenia się komputera.


Sysinternals Suite – sam rozwiązuj problemy


Sysinternals Suite
to w najprostszych słowach pakiet aplikacji, którego przeznaczeniem jest wykrywanie oraz rozwiązywanie różnych sytuacji i problemów, które mogą mieć miejsce w systemie operacyjnym Windows. Produkt ten skierowany jest w dużej mierze do administratorów oraz dość zaawansowanych użytkowników. Warto wiedzieć, że Sysinternals to producent, który od lat słynie ze skutecznych i użytecznych programów narzędziowych, można mu więc spokojnie zaufać, gdyż w przypadku software`u do komputera należy postawić jedynie na sprawdzone i pewne źródła. W skład pakietu Sysinternals Suite wchodzą wszystkie najistotniejsze aplikacje udostępnione przez producenta. Można więc znaleźć tu programy takie jak: Autoruns (zarządzający programami uruchamianymi przy starcie systemu), Process Explorer ( zarządzający uruchomionymi procesami), Process Monitor, FileMon, RegMon  (są to aplikacje monitorujące odczyt i zapis danych w rejestrze systemowym i na twardym dysku), TCPView  (program monitorujący wykorzystanie protokołów TCP i UDP) i wiele, wiele więcej..

Licencja: Creative Commons
0 Ocena