EICMA, to nazwa międzynarodowych targów, jakie odbywają się co roku we Włoszech, a konkretnie w Mediolanie. Miasto to bowiem słynie nie tylko z mody światowej, ale i innych istotnych wydrzeń, jakimi są właśnie targi motocyklowe EICMA.
W 2009 roku, miały one miejsce 10 listopada.

Data dodania: 2009-11-27

Wyświetleń: 2099

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

EICMA, to nazwa międzynarodowych targów, jakie odbywają się co roku we Włoszech, a konkretnie w Mediolanie. Miasto to bowiem słynie nie tylko z mody światowej, ale i innych istotnych wydrzeń, jakimi są właśnie targi motocyklowe EICMA.
W 2009 roku, miały one miejsce 10 listopada. Całemu wydarzeniu towarzyszył szereg licznych przygotowań. Każda firma bowiem, chciała zaprezentować się jak najlepiej, przy tak licznej konkurencji, jaką można spotkać na targach EICMA.
Targi te, służą również pokazaniu skuterów i quadów, jednak główną atrakcję każdego roku, stanowią tam motocykle.
Co ciekawe, w tym roku, na targach EICMA zabrakło dwóch istotnyh graczy na rynku światowym, a mianowicie Hondy i Yamahy. Firmy te, postanowiły, że nie wezmą udziału w targach, tłumacząc swoje zachowanie kryzysem światowym.
Jednak nie tylko te firmy, miały problemy na tegorocznych targach. Inne firmy, również nie były w stanie zaprezentować wszystkich swoich modeli, jakie zamierzają wprowadzić do sprzedaży w 2010 roku. Taka sytuacja miała miejsce na stoisku firmy Suzuki, która pokazała tylko część swoich produktów.
Jedynym stoiskiem azjatyckim, jakie wzbudziło większe zainteresowanie, było w tym roku Kawasaki. Inne niewile różniły się od poprednich, nie wprowadzając nowej oprawy.
Jednak szczególnie dobrze, zaprezentowały się marki takie jak Ducati, Moto Guzzi, BMW, KTM, czy też MV Agusta.
Zaprezentowano także model hiszpańskiej, legendarnej Ossy, a także Vespy, jeśli chodzi o skutery.
Te dwa modele znanych firm stanowią kwintesencję całości wydarzenia, bowiem to od nich wiele lat temu rozpoczęto produkcję motocykli i skuterów, pociągającą za sobą kolejne modele.
Motocykle proponowane na rok 2009 są lżejsze, mają mocniejsze silniki, zachwycają swoim wyglądem, podobnie jak hostessy towarzyszące imprezie. EICMA bowiem, nie byłaby tak atrakcyjna, gdyby zabrakło na niecj kobiet, stanowiących całą oprawę tego najważniejszego wydarzenia związanego z motocyklami.
Jak wiadomo każda impreza wymaga odpowiedniej oprawy. Taką oprawę zawsze posiada EICMA. To, co charakteryzuje EICMĘ, to wspaniale przygotowane stoiska oraz modelki, niejednokrotnie cieszące się tak dużą popularnością, jak same motocykle, które prezentują.
EICMA stanowi zatem idealną imprezę dla męskiej części świata.
Z jednej strony bowiem, mamy tu do czynienia z nowinkami techniczynymi, takimi jak motocykle czy inne wynalazki tego typu, a z drugiej całemu wydarzeniu towarzyszą wspaniałe kobiety, dopełniające swoją urodą i wdziękiem całej imprezy.
EICMA to jak na razie jedyne wydarzenie związane z motocyklami, na jakie z całą pewnością warto przyjść, by później nie żałować.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena