Wybór pierwszego motocykla zależy od różnych czynników. Trzeba wziąć pod uwagę typ motocykla, jego parametry techniczne i własne preferencje. Może się na przykład okazać, że sportowy motocykl nie sprawdza się na długich trasach i odwrotnie – motocykl turystyczny nie daje takiej adrenaliny, jakiej oczekiwałeś.

Data dodania: 2015-10-30

Wyświetleń: 1780

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaki pierwszy motocykl

Przed kupnem pierwszego motocykla weź pod uwagę:

  • swoje umiejętności
  • warunki fizyczne (wzrost, siła, długość kończyn)
  • preferowany wygląd, typ motocykla
  • preferowany styl jazdy
  • możliwości finansowe

Ważne są też parametry:

Wysokość siodła i waga motocykla (jeśli jesteś szczupły i niski nie wybieraj ciężkiego i wysokiego motocykla – zasada jest taka, że jeśli siedzisz na motocyklu, całe stopy powinny pewnie opierać się o podłoże. Zbyt duża waga może sprawić trudności w manewrowaniu na parkingu, zakorkowanym mieście.

Styl jazdy – zastanów się:

  • po jakich nawierzchniach będziesz jeździł
  • jak długie będą trasy
  • w jakiej pozycji chcesz jechać

Komfortowa jazda – motocykle turystyczne

Jeśli cały weekend spędzisz w siodle – motocykl turystyczny sprawi, że długa jazda będzie przyjemna. Na motocyklu turystycznym odpoczywasz, siedzisz w wygodnym fotelu, słuchasz muzyczki i płyniesz… Nawet najdłuższa trasa może być przyjemna.

Rasowy chopper

Wydłużony przedni widelec, wygodne siodło i charakterystyczny dźwięk – tak w skrócie można opisać choppera. To idealny motocykl do efektownych przejazdów po reprezentacyjnych alejach miast, sprawdza się też w podróżach na duże odległości – tak jak Honda Gold Wing.

Cruiser – bliski krewny choppera

Smukłe, pociągłe linie błotników, wygodna, wyprostowana pozycja za kierownicą, masywne opony i mnóstwo chromowanych dodatków – tak w skrócie można scharakteryzować Cruisera.

Legendarna Honda Gold Wing

Podróż z klasą, poznawanie świata z innej perspektywy – tak zapowiada się podróż na motocyklach Gold Wing. Honda Gold Wing wyznacza standardy luksusowego motocykla turystycznego – przemierzasz długie trasy, wygodnie siedząc jakby w fotelu, przy akompaniamencie ulubionej muzyki lub wsłuchując się w przyjemnie mruczący silnik.

Motocykle dla fanów adrenaliny

  • Cross, enduro – męski sport

Duży skok zawieszenia, terenowe opony, wysoka moc. Motocykl do jazdy po specjalnie przygotowanych torach, bezdrożach – teren ekstremalny. W skrócie – błoto, pył i duża moc adrenaliny.

  • Funduro i Supermoto – jazda na jednym kole

Maszyna dla szaleńców, stunterów, którzy jeżdżą w taki sposób, że tylne koło w kontrolowanym ślizgu często wyprzedza przednie. Motocykl z demonicznym gangiem – zabawka dla dorosłych chłopców.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena