Korzystanie z Internetu nie dla wszystkich jest tak oczywistą umiejętnością jak pisanie czy czytanie. Takie osoby z łatwością znajdziemy wśród naszych najbliższych. ING Bank Śląski postanowił więc wydać podręcznik dla początkujących - E-lementarz Internetu. Edukujmy w tej dziedzinie naszych rodziców i dziadków bo warto!

Data dodania: 2009-11-20

Wyświetleń: 2147

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyobrażasz sobie życie bez korzystania z komputera i Internetu? Masa korespondencji pisanej ręcznie, dokonywanie przelewów bankowych czy opłat przy okienku w banku bądź na poczcie, wycieczki do punktów komunikacji miejskiej po aktualne rozkłady jazdy, sprawdzanie numerów telefonu np. do Urzędu Skarbowego, ZUS-u w książce telefonicznej, itd.? Lista czynności, które dzięki tym dwóm narzędziom możesz wykonać bez wychodzenia z domu byłaby bardzo, ale to bardzo długa. Bez wątpienia komputer i Internet zrewolucjonizowały nasze funkcjonowanie i w istotny sposób ułatwiły zarówno nasze życie zawodowe, jak i prywatne. Pytanie - czy Twoi rodzice czy dziadkowie też są takimi szczęściarzami i należą do tej samej grupy co Ty? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi NIE, a doskonale wiesz, że umiejętność ta przyniosłaby im wiele korzyści, sięgnij po E-lementarz Internetu od ING i przekaż go najbliższym.

E-lementarz Internetu to najprostsza i bezpłatna książka, dzięki której każdy może samodzielnie nauczyć się swobodnego poruszania się w Internecie, a nawet - podstawowej obsługi komputera. Wystarczy odwiedzić jedną z placówek banku ING, wejść i wziąć podręcznik a nawet kilka.

Podręcznik został napisany z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki w Internecie, dlatego wykorzystano w nim liczne ilustracje, wskazówki i przykłady przyjazne dla wszystkich komputerowych debiutantów. Bohaterami książki są Henryk i Klara Walczakowie, małżeństwo z Katowic, które dopiero zaczyna swoją przygodę z komputerem. Są to osoby, z którymi mogą utożsamiać się rodzice czy dziadkowie. Ich przewodnikiem po świecie Internetu jest Marek Kondrat, który w przystępny sposób odpowiada na pytania, które zadaje każdy internetowy początkujący. W E-lementarzu Internetu początkujący internauci znajdą także wskazówki, w jaki sposób uruchomić komputer, co to jest monitor, program, kursor i co oznacza „kliknięcie". Podczas swojej internetowej przygody z ING dowiedzą się także, do czego służy przeglądarka, jak można wysyłać pocztę elektroniczną, korzystać z wyszukiwarek, robić zakupy w Internecie, odszukać przyjaciół na portalu społecznościowym, a także założyć konto internetowe. Książkę uzupełniono o słowniczek ikon oraz wykaz przydatnych skrótów klawiaturowych.

Warto wspomnieć naszym krewnym, że znajomość komputera pozwoli im na bliższe kontakty nie tylko z dziećmi, ale też z wnukami. Dzięki niemu, mogą komunikować się z rodziną i znajomymi, nawet jeśli znajdują się zagranicą... nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Mogą wysyłać maile, rozmawiać przez komunikatory, korzystać z web kamer, aby zobaczyć np. jak rosną ich wnuki w innym kraju a nawet na drugim końcu Polski. Te wszystkie rzeczy są jasne dla wielu z nas lecz nie dla wszystkich. Internet umożliwi im także kontakty z sąsiadami i bliskimi znajomymi - zamiast chodzić z bloku do bloku, mogą wysłać maila lub informację przez Gadu-Gadu czy Skype'a. Napomknijmy im delikatnie, że narzędzie to zapewnia ciągły dostęp do bieżących informacji, przepisów kulinarnych, porad medycznych, rozkładów jazdy autobusów i pociągów, numerów telefonu do wspomnianego już wyżej Urzędu Skarbowego, ZUS-u, itd. Bez wątpienia są to ważne argumenty, które mogą ich zachęcić do podjęcia próby nauki obsługi komputera i poruszania się w sieci.

Z myślą o czytelnikach książki uruchomiono także infolinię. Pod numerem 801 111 444 pomocy w rozwiązaniu internetowych problemów udzielą specjalnie przygotowani pracownicy. Bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą dodatkowe porady na stronie www.elementarz-internetu.pl.

Elementarz jest dostępny także w księgarniach Matras w 69 miastach na terenie całego kraju, w bibliotekach gminnych oraz w samorządach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena