Sobienie Królewskie Golf & Country Club mogą pochwalić się zakończeniem ważnego etapu realizacji inwestycji. Pod koniec września nastąpiło uroczyste otwarcie Akademii Golfa i driving range.

Data dodania: 2009-11-20

Wyświetleń: 1648

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Akademia Golfa, która właśnie została oficjalnie otwarta, jest ważnym elementem infrastruktury golfowej inwestycji Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Adepci gry w golfa a także doświadczeni golfiści mogą teraz korzystać z przygotowanych z myślą o nich: driving range o długości 250 m, 19 stanowisk zadaszonych, platformy do gry z trawy oraz 3 dołków treningowych o długości 70-150 m (PAR 3) z miejscami startów (tee) dla kobiet i mężczyzn. Golfiści mają do dyspozycji także putting green (1000 m2) oraz chipping area (2000 m2) z dużym piaskowym bunkrem. Wiosną przyszłego roku swoją działalność w ramach Akademii w Sobieniach Królewskich rozpocznie międzynarodowej sławy Cranfield Golf Academy*. Pod czujnym okiem profesjonalnej kadry trenerskiej będzie można poznać tajniki gry w golfa. Pole golfowe ruszy już jesienią przyszłego roku.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club to także osiedle domów jednorodzinnych, które powstaje tuż przy 18-dołkowym polu golfowym. Już teraz można zobaczyć dom pokazowy. Prezentowany dom ma 158,23 m2 powierzchni użytkowej parteru oraz poddasze, które można funkcjonalnie zagospodarować. Jest przestronny i wygodny. Na parterze budynku znajdują się m.in. kuchnia, pokój dzienny z jadalnią oraz dwie sypialnie, każda z oddzielną łazienką i garderobą. Z salonu można wyjść na 32-metrowy taras. Poddasze natomiast to prawie 19-metrowa sypialnia, łazienka oraz otwarta, 28-metrowa przestrzeń, która z powodzeniem możne służyć jako biblioteka lub gabinet. Układ pomieszczeń pozwala cieszyć się swobodą i prywatnością, nawet przy dużej liczbie zaproszonych gości.

Dopełnieniem inwestycji jest kompleks hotelowo-rekreacyjny z ośrodkiem SPA i stadniną koni, który powstaje w bliskim sąsiedztwie - w Sobieniach Szlacheckich. Część hotelowa kompleksu mieści się w trzech sąsiadujących ze sobą budynkach, z których jeden to odrestaurowany, XIX-wieczny pałacyk. W stylowych wnętrzach pałacyku znajdą się restauracja z oranżerią, kawiarnia, palarnia cygar, biblioteka oraz wspaniała sala balowa. Tuż przy pałacu rozciąga się malowniczy park. Na terenie całego kompleksu goście będą mogli skorzystać z apartamentów i pokoi o wysokim standardzie wyposażenia oraz z bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych. W planach znajduje się także wzbogacenie oferty kompleksu o centrum konferencyjno-szkoleniowe.


* Cranfield Golf Academy - międzynarodowej sławy akademia golfowa, lider w Europie. Założona w 1996 roku przez Scotta Cranfielda, trenera graczy European Tour. Motto CGA: „W każdym kryje się lepszy golfista!".

Licencja: Creative Commons
0 Ocena