Każdy z nas wie, że obecnie na świecie nie dzieje się najlepiej… a w zasadzie najlepiej nie jest odpowiednim słowem, powinienem raczej użyć czegoś mocniejszego w stylu „tragicznie” lub „beznadziejnie” tak jak to teraz modne...

Data dodania: 2009-11-18

Wyświetleń: 1931

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy-nawet dzieci wiedzą, że politycy kradną, lekarze biorą łapówki, że policja już nie broni obywatela tylko chce go karać. Wszyscy to wiemy i większość nas uznaje to za prawdę o świecie! Głównie za sprawą naszych „kochanych” mediów, które każdego dnia wmawiają nam „Taka jest rzeczywistość! W takim świecie żyjesz!” i mnóstwo tym podobnych badziewi.

Problem w tym, że tą właśnie parszywą rzeczywistość sami stworzyliśmy, tak My sami za to odpowiadamy! Możemy bić się w serce i mówić „moja wina, moją wina, moja bardzo wielka wina” (ale nie polecam to i tak nic nie da;) bo któż z nas nie jest temu winien? Kto z nas nie odpowiada za obecny stan rzeczy? Jeśli nigdy nawet przez myśl Ci nie przeszło, że na Świecie źle się dzieję, że Polska to nie kraj tylko burdel na kółkach! I że ludzie to Skór*s*n*y itp. I zamiast tego żyłeś w przekonaniu, że Świat jest cudowny a życie piękne i nasycałeś swój umysł pięknem przyrody, miłością do ludzi to fakt, musze Ci pogratulować! Ty nie jesteś temu winien ;-) Ja osobiście przyczyniłem się do tego i to bardzo… Możemy winić polityków za to że w naszym kraju jest tak a nie inaczej, możemy winić zorganizowane grupy Bilderbergerów, iluminatów, bo przecież to oni odpowiadają za całe zło na tym świecie. Możemy winić media, że kreują tylko śmierć, sex i głupoty…możemy winić nawet Józka z pod 6 ;-)

Zawsze znajdziemy kogoś kogo będziemy mogli obwinić i powiedzieć „tak to wszystko przez niego!” Problem jednak jest w tym, że my sami kreujemy swój świat i swoim obrazem rzeczywistości ulepszamy lub niszczymy tą planetę. Jeśli jest to dla Ciebie niewiarygodne, że nasze myśli i emocje tworzą naszą rzeczywistość sprawdź to sam! Nie polecam nikomu wierzyć mi czy komukolwiek innemu na słowo sprawdź to na własnej skórze. To bardzo proste! Ile razy myślałeś o czymś co w mgnieniu oka „ciałem się stało” np. Gdy ledwo zdążyłeś o kimś pomyśleć a właśnie do Ciebie dzwonił ;-) lub gdy nuciłeś Sobie jakąś piosenkę której nie słyszałeś od lat, a gdy włączyłeś radio właśnie ona tam leciała… przykładów takich zdarzeń można by podawać bez końca, może te podane Przez mnie są dla Ciebie śmieszne ale to nie istotne, na pewno się z tym spotkałeś po czym pomyślałeś Sobie, że to zbieg okoliczności.

Prawda jest taka, że każda nasza myśl odbiją się na naszej przyszłości tylko czym więcej czasu mija między naszą myślą a danym zdarzeniem tym trudniej dostrzec nam ten związek. Napisano już o tym wiele książek, nagrano nawet dobry film „the secret” (polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział) Jednak o tym nie mówią w mediach, nie przeczytasz o tym w gazecie a jeśli usłyszysz o tym w radio to pewnie w audycji o 3 w nocy na stacji, której i tak nikt nie słucha. To oczywiste, że nie mogą o tym mówić, w końcu gdyby każdy o tym wiedział media nie mogłyby kreować naszego życia lecz każdy stałby się jego reżyserem! Ciekawe czy wtedy nadal wszyscy wmawiali by Sobie, że Świat jest zły, Polacy to chamy, i że wszędzie jest bieda? Ja nie sądzę, żeby tak było a Ty? ;-) Może to dla Ciebie śmieszne ale, żeby ulepszać Świat nie trzeba tępić zła, nie musimy z nikim walczyć! Wystarczy skupiać się na tym co dobre i czego chcemy. Dostrzegać piękno świata, przyrody i całego stworzenia i po prostu być za to wszystko wdzięcznym. Według mnie To jest właśnie klucz do ulepszania Siebie i naszego Świata… a jeśli się mylę udowodnij mi to proszę ;-)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena