Przygodę z zarządzaniem czasem musisz zacząć od zmiany sposobu myślenia. Przede wszystkim musisz sobie uświadomić iż CZASU JEST ZBYT MAŁO aby zrealizować wszystko co człowiek sobie zaplanował. Po drugie NIGDY NIE NADGONISZ tego co masz niezrealizowane. Z tymi faktami nie da się walczyć a naprawdę wielu próbowało.

Data dodania: 2009-11-13

Wyświetleń: 2534

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uświadomienie sobie tego jest pierwszym krokiem do tego aby zmienić swój sposób myślenia i działania. Zatem: PRZESTAŃ ROBIĆ TO CO ROBISZ i zacznij robić TO CO WAŻNE. Tylko w ten sposób możesz przy ograniczonej ilości czasu zwiększyć swoją efektywność. Umiejętność całkowitej koncentracji na jednym zadaniu - tym, które jest najważniejsze w danym momencie i ignorowaniu wszystkiego innego jest kluczem do sukcesu.

Po prostu, aby osiągnąć więcej trzeba robić mniej, bo więcej często się nie da. Jedno tylko musisz wziąć pod uwagę - to 'mniej' to muszą być rzeczy, które wiodą prosto do osiągnięcia danego celu. Musisz zwalczyć pokusę robienia rzeczy łatwych i zabrać się za to co ważne (a rzeczy ważne niestety są trudne). Zazwyczaj zadanie, które w danym momencie jest najważniejsze wzbudza naszą największą niechęć.

Pamiętaj - wszystkiego można się nauczyć poprzez ćwiczenie i powtarzanie danej czynności. Umiejętności, które są niezbędne do zarządzania czasem również podlegają temu prawu. Wystarczy wyjść ze swej strefy komfortu włożyć trochę wysiłku i mamy sukces. Osobiście przechodziłem tę drogę wielkiej zmiany organizacyjnej w moim życiu i mogę stwierdzić, że wystarczy miesiąc codziennej pracy nad jednym celem aby uzależnić się od sukcesów. Proponuję zacząć już dziś. Pomyśl o jednej rzeczy którą chcesz osiągnąć w najbliższym okresie. To będzie Twój cel. Zacznij działać i realizować swój cel.

Pamiętaj - czas płynie czy tego chcesz czy nie. Od Ciebie zależy jak go użyjesz i gdzie będziesz na końcu.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena