W jaki sposób zwykły śmiertelnik może zacząć interesować się giełdą papierów wartościowych? Co zrobić żeby postawić pierwsze kroki w tym temacie? Proponuję założyć darmowe konto w mBanku pozwalające na zakup różnych papierów wartościowych i funduszy inwestycyjnych.

Data dodania: 2009-06-09

Wyświetleń: 3178

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W jaki sposób zwykły śmiertelnik może zacząć interesować się giełdą papierów wartościowych? Co zrobić żeby postawić pierwsze kroki w tym temacie? Proponuję założyć darmowe konto w mBanku pozwalające na zakup różnych papierów wartościowych i funduszy inwestycyjnych. Zaletą tego banku jest to, że nic nas nie kosztuje założenie tam konta. Jeśli nie korzystamy to nic nie płacimy. Jeśli natomiast korzystamy to większość usług i tak jest za darmo. Aby zobaczyć możliwości jakie oferuje platforma mBanku najlepiej poklikać sobie po wersji demo.

Po zalogowaniu się zobaczymy listę naszych 'normalnych' rachunków a na dole rachunki inwestycyjne. Kliknięcie w link 'Fundusze inwestycyjne' pozwala na zakupy tegoż właśnie instrumentu. Nas jednak interesuje link 'Papiery wartościowe'. Możemy już na tej liście zobaczyć wartość zakupionych przez nas akcji (patrz ekran poniżej).Po kliknięciu w ten link przechodzimy do szczegółowej listy posiadanych przez nas papierów wartościowych. Oprócz rodzaju akcji możemy tam zobaczyć jaką ilość akcji posiadamy i ich 'aktualną' wartość. System pokazuje wartość akcji z dnia poprzedniego, zatem nie będziemy mogli tutaj obserwować wahań cen w ciągu dnia. Poniżej zobaczymy podsumowanie informacji finansowych. Między innymi pole 'Środki dostępne dla zleceń kupna akcji'. Za tyle maksymalnie możemy kupić akcji. Poniżej można zobaczyć jak wygląda to w systemie mBanku.Na powyższym zrzucie ekranu zaznaczyłem dodatkowo przycisk 'Online'. Dopiero po naciśnięciu tego przycisku można kupować i sprzedawać akcje, ale o tym napiszę już następnym razem.

Jeśli chcesz założyć konto w mBanku to zrobisz to na tej stronie mBanku.

Niniejszy artykuł jest jedną z lekcji darmowego szkolenia mailingowego z podstaw gry na giełdzie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena