Sklepy zasypują nas gotowymi pomysłami na ozdoby świąteczne, warto jednak zrobić je samodzielnie, lub wspólnie z dziećmi. Będzie to przy okazji  doskonałą formą zabawy.

Data dodania: 2009-11-09

Wyświetleń: 5201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Święta Bożego Narodzenia za pasem. Powoli zaczynamy się do ich przygotowywać, szukamy ciekawych pomysłów jakie akcenty wprowadzić w tym roku, by czas świąteczny był jednocześnie odpowiednio podkreślony.

Warto zaangażować w przygotowania najmłodszych domowników. Wiele ozdób, prostych w wykonaniu i mało czasochłonnych można przygotować wspólnie: ozdoby choinkowe: girlandy, gwiazdki, czy aniołki z papieru - można je powiesić na choince lub nad drzwiami czy na oknie.

Samodzielnie można wykonać też kalendarze adwentowe z papieru, np.- kolorowankę, która pokaże dziecku jak długo trzeba czekać na upragnioną Gwiazdkę. Można tez wykonać kalendarz ze słodyczami - kieszonkami na każdy dzień, w które włożymy słodycz.

Kalendarze adwentowe długą historię, zapoczątkowano je w Niemczech w XIX wieku, a potem rozpowszechniły się w całej Europie i Ameryce,

W domowym zapleczu można wykonać też lampiony roratowe, choć dziś sporo gotowych oferują sklepy, to więcej frajdy da wspólne wykonanie go z dzieckiem.

Trochę więcej czasu i pracy zajmą ozdoby z masy solnej - aniołki, gwiazdki, bałwanki, które będą doskonałymi ozdobami na świątecznym drzewku.

Dobrze prezentują się też wykonane na szydełku aniołki i gwiazdki utwardzone krochmalem lub solą.

Warto też zebrać kilka szyszek i udekorowac je brokatem, czy złotą farbą, lub pozostawić sote. Na pewno dodadzą uroku świątecznemu nastrojowi. Można tez kupic bombki plastikowe czy styropianowe i udekorować je, wg własnej fatazji- dzieci uwielbiają takie prace.

Można z dziećmi jeszcze wykonać karneciki, kartki z życzeniami i wysłać je do znajomych i rodziny- obowiązuje technika dowolna: farbki, kredki, wyklejanki, kleje brokatowe.

Zostają jeszcze przygotowania w kuchni i poszukiwania prezentów. Tu z pomocą przychodzą sklepy tradycyjne, jak również internetowe. Można w nich kupić praktycznie wszystko: od biżuterii ręcznie robionej, po telewizor czy ubranka dla dzieci.

A do ich rozdawania warto zaprosić Pomocnika Świętego Mikołaja w odpowiednim stroju...

Licencja: Creative Commons
2 Ocena