W dzisiejszym natłoku dziecięcych ubranek często ciężko jest znaleźć ubranko odpowiednie dla naszego dziecka. Sam wygląd, bowiem to nie wszystko. Liczy się również krój. Czasem konstrukcja ciuszka jest tak skomplikowana, że nawet doświadczonej mamie trudno jest go założyć.

Data dodania: 2010-01-23

Wyświetleń: 3085

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Niektóre ubranka są tak skonstruowane, że  nadaje się tylko dla kilkumiesięcznych maluszków, a zupełnie nie zdaje egzaminu u starszych dzieci.

Tak jest z body kopertowym. Niby sprawa prosta- body to body, ale takie o kroju kopertowym idealne jest tylko dla maleńkich dzieci (Roz. 56-62-68). Łatwo jest je założyć maluszkowi i jest dla niego wygodniejsze- nie trzeba wkładać przez głowę. Natomiast body takie dla starszych dzieci (można je kupić w hipermarketach) zupełnie nie zdają egzaminu. Może i łatwo założyć, ale już trudniej zapiąć (szczególnie jak maluch jest ruchliwy- 7 napek to trochę za dużo), a jak dziecko jest bardziej sprytnie to w parę sekund sobie te napki porozpina:)

Body kopertowe to połączenie tradycyjnej koszulki niemowlęcej i body - jest to koszulka wydłużona o „dól", dzięki czemu od razu przytrzymuje pieluszkę i zakrywa plecki -powinno być obowiązkowym elementem wyprawki niemowlęcej.

Dla starszego dziecka zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest „zwykłe body" z krótkim rękawem, czy na ramiączkach, najlepiej z napkami przy szyi lub body z długim rękawem również z napami przy szyi.

Gdy dziecko jest szczuplejsze odpadają bodziaki z pęknięciami przy szyjce (zakładane na kopertkę) zamiast napek- wówczas body zsuwa się z ramion, odsłaniając je. Czasami otwór jest tak duży, że można przełożyć przez niego całe dziecko.

Dobrym rozwiązaniem na cieplejsze dni jest body na ramiączkach wkładane przez głowę, które może spełniać role koszulki na chłodniejsze dni. Natomiast dla dziewczynek świetnym i bardzo gustownym pomysłem jest body- sukienka.

A to, co ważne- dzianina, zwracajmy uwagę, by była to bawełna dobrej jakości. Dziś nie trudno o to, producenci, zwłaszcza krajowi szyjąc ubranka dziecięce używają bawełny atestowanej, przyjaznej dla dziecka.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena