Wiele kobiet, które współżyją ze swoimi mężczyznami od jakiegoś czasu powinna wiedzieć jak wyglądają pierwsze objawy ciąży. Powód jest oczywisty, im szybciej się wie, tym lepiej dla dziecka.

Data dodania: 2009-11-09

Wyświetleń: 2818

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele kobiet, które współżyją ze swoimi mężczyznami od jakiegoś czasu powinna wiedzieć jak wyglądają pierwsze objawy ciąży. Powód jest oczywisty, im szybciej się wie, tym lepiej dla dziecka. Można się szybciej zająć potrzebnymi rzeczami, pierwszy raz odwiedzić lekarza i oswoić się z faktem. Należy również pamiętać o tym, by odwiedzić lekarza podczas pierwszych dziesięciu tygodni jeżeli zależy nam na becikowym.

Przechodząc do głównego tematu, tematu jakim są objawy ciąży, a właściwie jej objawach wypada wymienić te najważniejsze. Zacznijmy od tego najbardziej pospolitego, który da się zauważyć już praktycznie na samym początku, mowa oczywiście o braku krwawienia miesiączkowego. To pierwsza rzecz, którą da się zauważyć jeżeli kobieta znajduję się w ciąży. Oczywiście objaw ten może wystąpić z innych powodów, na przykład stresu. Spóźnianie się okresu nie jest więc bardzo znaczącym objawem.

Kolejną coraz to ważniejszą oznaką są występujące o różnych porach dnia i nocy mdłości, a nawet wymioty. W tym okresie ciąża jest w początkowym stadium i wspomnianym objawom, czy też oznakom towarzyszą liczne zmiany nastrojów i zachcianki. Wszystko to wywołane jest hormonami, które wprost buzują u kobiet w ciąży.

Ostatnim i właściwie najważniejszym objawem tego czy ciąża wystąpiła czy nie jest ból i swędzenie gruczołów piersiowych wywołane paroma czynnikami. To nie są już pierwsze etapy ciąży. Jeżeli te objawy występują to należałoby wykonać ostateczny test - test ciążowy. Tak na prawdę tylko po jego wykonaniu można mieć pewność co do zapłodnienia. Mam nadzieję, że pomogliśmy niektórym kobietom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena