Jedną z fryzur, która w ostatnich czasach przeżywa swoją drugą młodość, są warkocze. Obecnie styliści prześcigają się w wymyślaniu coraz nowyszych metod zaplatania, a kobiety coraz chętniej czeszą się właśnie w tę delikatną, subtelną i niewzykle dziewczęcą fryzurę.

Data dodania: 2009-11-06

Wyświetleń: 2897

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Włosy są jednym w wielu czynników, które decydują o atrakcyjności kobiety. Długie, krótkie, rozpuszczone, spięte w kucyk, uplecione w warkocz lub kok, z grzywką lub bez – możliwości jest wiele, a dla każdej kobiety inna fryzura może być tą idealną. O popularności danej fryzury często decydują styliści, którzy co sezon wymyślają coraz to nowsze propozycje uczesania, zarówno na wielkie pokazy i gale, jak i na co dzień dla każdej kobiety. Często również za sprawą nowości kinowych i sposobu uczesania głównej bohaterki pojawia się nowy trend, który natychmiast zostaje podpatrzony przez osoby, które lubią mieć na głowie fryzurę „na czasie”.

Niezwykle kobiecymi fryzurami są warkoczyki, nierzadko kojarzone z kobietami romantycznymi. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo subtelna fryzura, która odpowiednio wykonana nadaje swojej właścicielce wyraz dziewczęcości, delikatności i świeżości. Może to być jeden grubszy warkocz, ale również kilka lub więcej mniejszych warkoczyków, związanych razem albo swobodnie opadających na ramiona. Mnogość możliwości sprawia, że fryzury z warkoczy nadają się praktycznie na każdą okazję, zarówno do pracy, szkoły, na imprezę, do teatru, a także w takie miejsca jak plaża czy też stok narciarski. Lekko zmodyfikowany tradycyjny warkocz może być idealną fryzurą na romantyczną kolację z ukochanym czy oficjalne przyjęcie.

Ta fryzura, kojarząca się przede wszystkim z czasów dzieciństwa, przeżywa w ostatnich latach swój mały renesans. Wiele znanych aktorek, gwiazd show biznesu pokazuje się w takiej fryzurze na pokazach, festiwalach, rozdaniach nagród i należy przyznać, że mimo pozornej prostoty, warkocze nadają bardzo dużo uroku dla kobiet je noszących. Wśród wielu panuje niestety przekonanie, że jest to dziecinna fryzura, jednak w takim przypadku warto wybrać się do profesjonalnego stylisty, który doradzi odpowiednie uczesanie w zależności od urody, jak i stylu ubierania. Nieco wyższy koszt takiej wizyty w pełni wynagrodzą spojrzenia mężczyzn, kiedy tak subtelnie uczesana kobieta będzie obok nich przechodzić.                                                                                           

Licencja: Creative Commons
0 Ocena