Korzystanie z usług bankowych staje się wymogiem we współczesnym społeczeństwie, można nawet powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju wyznacznik stopy cywilizacyjnej. Im bardziej rozwinięte państwo, tym więcej jego obywateli korzysta w codziennym życiu z pośrednictwa różnorakich instytucji finansowych.

Data dodania: 2009-11-04

Wyświetleń: 1709

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu rodziców zastanawia się, czy czas już na to odpowiedni, by ich dziecko można było wprowadzać w etap, na którym samodzielnie zacznie zarządzać swoimi, na początku zapewne jeszcze niewielkimi pieniędzmi. Okazuje się, że są instytucje, w których można otworzyć bankowe konto młodzieżowe, o funkcjonalności niewiele różniącej się od kont posiadanych przez osoby dorosłe. Jednak co istotne, takie rachunki mogą posiadać już osoby, które ukończyły 13 rok życia, choć oczywiście do ich otwarcia konieczna jest zgoda opiekuna.

Dobrze również, gdy takie konto można otworzyć i prowadzić w internecie, z pewnością będzie to znaczne ułatwienie zarówno dla młodych ludzi, którzy z sieci korzystają powszechnie i nie mają z jej obsługą najmniejszych problemów. Pomocne może to być również dla ich opiekunów, bo dzięki temu nie muszą poświęcać czasu na załatwianie formalności, które niemal wszystkie można wypełnić zdalnie, odpadają więc irytujące problemy ze staniem w kolejkach w celu uporania się z najmniejszą sprawą.

Co więcej, gdy nasze dziecko posiada taki rachunek, to w zasadzie jest tak, że ma bank 24h, bo przecież z internetu można korzystać całą dobę i w dowolnej chwili możliwe jest wykonywanie operacji na takim koncie. Te wszystkie cechy sprawiają też, że możliwość zarządzania swoimi finansami w internecie jest świetnym rozwiązaniem także dla osób dorosłych. Sprawdzi się ono u ludzi, którzy cenią sobie możliwość sprawowania pełnej kontroli, nad posiadanymi przez nich środkami, dodatkowo pozwoli również zaoszczędzić sporo czasu, który wcześniej przeznaczany był na czekanie w kolejce do okienka kasowego.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena