Chcę Ci dziś napisać o czymś bardzo ważnym, o czymś co sprawi, że osiągniesz swoje cele szybciej i przede wszystkim na pewno. To motywacja. Bez niej brakuje sił by zacząć, bez niej trudno cokolwiek kontynuować, bez niej nie ma nic.

Data dodania: 2009-11-03

Wyświetleń: 5784

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co motywuje nas do działania? Pierwsze sukcesy, wielkie pragnienia, poczucie odpowiedzialności za siebie i bliskich. Każdy z nas ma w życiu takie momenty, kiedy wszystko wydaje się bez sensu, nie widać światełka w tunelu a jedyne na co mamy ochotę to patrzenie w sufit i to też bez przekonania.

Są wśród nas tacy, którzy bardzo szybko wydobywają sie z tego stanu. Wiedzą, że świat jest piękny i potrafią z samej tej świadomości czerpać radość życia i w ten sposób motywować się do działania. Działają więc i są na samym szczycie. Przeciętny śmiertelnik niestety nie docenia tego co ma. Tak jak nie potrafimy być wdzięczni za brak bólu do momentu gdy coś nas zaboli. Nie doceniamy swojego statusu społecznego dopóki nie spadniemy na sam dół. Warto się nad tym zastanowić i w chwilach słabości dostrzec piękno świata, zielone listki krzewów wczesną wiosną, ciepło słońca na karku w środku zimy.

Dla wszystkich, którzy mają problemy z docenieniem tego co już mają, gorąco polecam film The Secret oraz następującą wizualizację. Obejrzyj fragment nawet w tej chwili i zwróć uwagę na emocje, jakie w tobie wywoła. To o nich mówi się, że są sekretem sukcesu, to one sprawiają, że możemy mieć wszystko o czym marzymy, to właśnie te emocje warto w sobie pielęgnować bo to one motywują, wzmacniają, pozwalają iść przez życie z uśmiechem na twarzy i realizować cele.

I jak czujesz się po obejrzeniu fragmentu? Lepiej? Jeśli tak, zapisz koniecznie link do tego filmu, poszukaj pokrewnych w youtube, rozejrzyj się za literaturą a sam zobaczysz jak zmieni się całe Twoje otoczenie. Polecam też równie motywująca wypowiedź jednego z bohaterów The Secret Boba Proctora.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów

Justyna Puchalak

PS Nie wyrażam zgody na podmianę linków

Licencja: Creative Commons
5 Ocena