Zastanów się na chwilę jak wygląda większość Twoich rozmów ze znajomymi czy rodziną... Co mówią gdy zadajesz pytanie co u Ciebie? Dlaczego większość ludzi na tego typu pytanie zaczyna serię historii typu "to źle", "tamto źle", "znów nie wyszło"?

Data dodania: 2009-10-20

Wyświetleń: 2826

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

A teraz pomyśl ile jest rzeczy, które Ci nie pasują i jak często sam narzekasz.
Czy gdy bliscy znajomi zadają Ci pytanie "co u Ciebie?" - zaczynasz swój cykl narzekania?
Okoliczności na które narzekasz to rzeczy, które możesz zmienić.

Ale czy chcesz?

Na co narzekamy najczęściej?

Na:

* pracę
* partnera
* brak pieniędzy
* swoją tuszę
* wygląd
* brak czasu

Czy wiesz, że możesz przestać narzekać? Wystarczy, że wprowadzisz zmiany, które pomogą ci być ZADOWOLONYM.

Możesz zmienić pracę, doszkolić się by dostać lepszą, podnieść swoje kalifikacje. Lub zmienić partnera - albo po prostu zacząć wychodzić w więcej miejsc, by kogoś poznać. Możesz tez zacząć więcej się ruszać, jeść zdrowe rzeczy i wyeliminować słodycze. Albo skorzystać z kursów zarządzania czasem czy przejść się do dobrego stylisty (nie narzekaj, że brak Ci na to pieniędzy, gdyż możesz spróbować na wiele innych sposobów podnieść swoją wartość jako pracownik - by zarabiać więcej).


Tak naprawdę możesz osiągnać co tylko chcesz, serio - nikt nie rodzi się geniuszem, kazdy ma jakieś zdolności i tylko od nas samych zależy czy je rozwiniemy, czy będziemy popadać w lenistwo, które doprowadzi do wiecznego niezadowolenia i narzekania.
Boimy się zmian, nawet jesli mogą nam przynieść jedynie korzyści. Potrzeba wielkiej odwagi, by je wprowadzić i zmienić swoje życie.


Jeśli nie stać nas na ODWAGĘ - nie narzekajmy... to my nic nie robimy ze swoim życiem, choć możemy. Winimy świat za niesprawiedliwość losu - ale on nie jest nam nic winien, sami musimy go sobie stworzyć!


Dlatego zamiast narzekać - starajmy się poprawiać sytuację i ... DZIAŁAĆ. Nie siedźmy bezczynnie - ZRÓBMY COŚ!

Licencja: Creative Commons
3 Ocena