Chciałbym zaprezentować zbiór rad, które pomogą Ci stać się duszą Towarzystwa. Koniec bycia niezauważanym przez ludzi. .................

Data dodania: 2009-10-19

Wyświetleń: 2336

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak zanim to nastąpi, chciałbym zwrócić uwagę na pewien ważny szczegół - nie każdy tego potrzebuje. Moje rady kieruję głownie do osób, które chcą poprawić swoje zdolności towarzyskie. Oparte jest to na moich obserwacjach, a także na doświadczeniach moich znajomych. Dzięki wielu wymienionym poniżej punktom, obecnie czuję się jak ryba w wodzie w kontaktach międzyludzkich. 

Nie wszystkie punkty muszą Ci pasować, nie ze wszystkimi musisz się zgadzać. Wybierz to co wydaje Ci się, że jest spójne z Tobą. Ciesz się z poznawania nowych ludzi i z przebywania z nimi.

1)      W zasadzie najważniejszy podpunkt- Musisz chcieć i lubić przebywać z ludźmi - jeśli  będziesz rozmawiał, przebywał czy też spotykał się z ludźmi  z przymusu, to nigdy nie zostaniesz duszą towarzystwa.

2)      Nie liczy się stan Twojego konta czy też to, jak wyglądasz. Liczą się Twoje chęci na poprawę Twojej sytuacji.

3)      Ludzie lubią mówić o przede wszystkim o sobie, jeśli będziesz ich aktywnie słuchał, zaczną Cię lepiej postrzegać. Najprawdopodobniej, zapytani o to jakim jesteś rozmówcą  odpowiedzą „świetnie mi się z nim rozmawiało, naprawdę potrafi słuchać".

4)      Kiedy kogoś poznasz(nawet wymienicie tylko imiona), to za drugim razem gdy się spotkacie, przywitaj się z nim, zapytaj się co u niego. Niby nic szczególnego, jednak po pewnym czasie, takie znajomości „na cześć" zaprocentują w wieloraki sposób.

5)      Im częściej coś robisz, tym szybciej wchodzi Ci to w krew. Im więcej przebywasz i rozmawiasz z ludźmi tym łatwiej będzie Ci to przychodziło. Trening czyni mistrza.

6)      Nie bój się ludzi, z czasem będziesz na tyle obyty, że w każdej sytuacji znajdziesz wspólny język z  drugą osobą.

7)      Gdy ktoś proponuje Ci zabawę / imprezę / wyjście nie odmawiaj (chyba, że NAPRAWDĘ  nie możesz).  Wyjście jest świetną okazją do poznania nowych osób!

8)      Bądź pozytywnie nastawiony. Ludzie nie lubią słuchać narzekania. Lubimy przebywać wśród pozytywnie nastawionych, wesołych osób.

9)      W skrajnych przypadkach gdy nie masz w ogóle znajomych, zapisz się na jakiś kurs tańca, sztukę walki, kurs językowy, zacznij udzielać się w kółku szkolnym. Wszędzie tam gdzie możesz poznać nowe osoby, odnajdziesz nowych znajomych.

10)   Ćwicz wszędzie, czekając na przystanku, stojąc w kolejce w sklepie, nawet rozmawiając z policjantem. Codziennie mamy tysiąc okazji do rozmowy z ludźmi, więc nie mów mi, że nie masz do kogo się odezwać. 

11)   Rób ciekawe rzeczy , dzięki temu będziesz miał interesujące życie oraz wiele tematów do rozmowy. O wiele lepsza jest rozmowa z dziewczyną o Twoich podróżach, skoku na Bungee,  albo o sporcie który uprawiasz niż o nudnej pracy.

12)   W czasie rozmowy utrzymuj kontakt wzrokowy, przytakuj, kiwaj głową, gdy Twój rozmówca coś mówi, pytaj go o fakty z jego rozmowy. Ogólnie, sprawiaj wrażenie, że interesuje Cię to co ta druga osoba ma do powiedzenia (nawet jeśli masz totalnie gdzieś co ta II osoba ma do przekazania). ,

13)   Dostrzegaj tzw. „szaraków". Oni będą Ci wdzięczni za fakt, że ktoś na nich zwrócił uwagę. Profity z utrzymywania rozległej siatki znajomych są ogromne.

14)   Staraj się rozwijać swój język. Zamiast oglądania TV, czytaj książki. Nie używaj wulgarnych czy potocznych przerywników.

15)   Twój ubiór również ma znaczenie. Nie musisz wydawać czterocyfrowych kwot na ubrania i perfumy. Ubrania obowiązkowo - bez plan, zabrudzeń, dziur. Buty - czyste. Dobieraj ubrania tak aby do siebie pasowały. Jeśli chodzi o perfumy, kupuj te które są „perfumami", nie zaś „wodami toaletowymi" czy „wodami perfumowanymi".

16)   Odwiedź naszą stronę www.abszczescia.wordpress.com aby otrzymać wskazówki, gdzie szukać materiałów oraz jakie książki są polecane na ten temat.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena