Każdy szczęśliwy posiadacz konsoli PSP na pewno nie raz był znudzony tradycyjnym wyglądem swojego XMB, w tym artykule opisze kilka sposobów odmienienia swojego menu. Odmiana będzie dotyczyła zmiany tapet, ikon oraz położenia poszczególnych elementów XMB.

Data dodania: 2009-10-12

Wyświetleń: 3345

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W poniższym artykule przedstawię ci trzy sposoby zmiany wyglądu XMB. Pierwsza metoda jest bardzo prosta, do jej wykonania nadaje się każde PSP, kolejne dwie są troszkę bardziej skomplikowane i do ich wykonania będzie nam potrzebne PSP z Custom Firmware (przerobione). 

Metoda I polega na zmianie tapety oraz ikon. Do jej wykonania będą nam potrzebne tzw. themy (motywy), które można pobrać bezpośrednio ze strony www.PSPthemes.pl. Pobrane themy umieszczamy w katalogu THEMES na karcie pamięci. Następnie w ustawieniach PSP wybieramy wcześniej pobrane motywy. Jest to najbezpieczniejsza metoda zmiany wyglądu menu, a zarazem efektowna i szybka. 

Metoda II jest bardzo podobna do poprzedniej jednak tym razem zmianie ulegnie cała struktura XMB, nie tylko tapeta i ikony, lecz także pozycja wyświetlania daty, stopnia naładowania baterii, godziny i w zależności od thema sposób wyświetlania poszczególnych kategorii w menu. Do jej wykonania będziemy potrzebować PSP z Custom Firmware oraz pluginu CXMB. Dokładny przebieg instalacji pluginu CXMB oraz themów ctf znajdziesz tutaj. Metoda II jest bardziej czasochłonna od Metody I jednak końcowy efekt jest o wiele ciekawszy.

Metoda III jest skierowana do posiadaczy PSP-1000 (Fat), pozwala na używanie 27 kolorów fal w XMB. Aby ją wykonać będziemy musieli podmienić pliki w Flash 0 dlatego jest to dosyć niebezpieczne, chwila nieuwagi może skończyć się brickiem naszej konsolki. Dzięki temu zabiegowi zwiększymy, a tak właściwie dorównamy liczbie fal XMB, znajdujących się w PSP-2000, PSP-3000 oraz PSP GO, na PSP-1000. Cały proces instalacji nie jest długi, a jego dokładny przebieg znajduje się tutaj.

Powyższy artykuł, opisuje najpopularniejsze metody zmiany wyglądu menu PSP. Metody są poukładane według stopnia trudności, jednak każdy posiadacz PlayStation Portable powinien sobie z nimi bez trudu poradzić. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena