Sony pokusiło się o ciekawy ruch wydając jednocześnie dwie wersje swojego flagowca Z3. Co warte podkreślenia już na wstępie, Z3 w wersji Compact oferuje dokładnie takie same podzespoły jak jego większy brat.

Data dodania: 2015-07-01

Wyświetleń: 1934

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sony Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact

Myślę, że właśnie dlatego Sony zdecydowało się na nazwę „compact” a nie „mini” jak inni producenci, którzy w swoich chudszych wersjach telefonów zazwyczaj umieszczają uboższe podzespoły.

Wielkość a ergonomia użytkowania


Sony Xperia Z3 Compact jest krótszy o 19mm, węższy o 7mm i lżejszy o 23gramy od Z3. Dzięki pomniejszeniu wymiarów i zaokrągleniu rogów wersję compact bez problemów można obsługiwać jedną ręką, co jest podstawowym argumentem dla wielu klientów. Wydajność wersji compact jest jeszcze większa, co potwierdzają testy. Wynika to z zastosowania mniejszego ekranu o 0,8 cala i mniejszej rozdzielczości, co w takiej skali nie jest zauważalne w stosunku do większej Xperii. Tak naprawdę to są jedyne różnice pomiędzy obiema wersjami telefonów.


Z3 dopracowana w najmniejszych szczegółach


Oba telefony to topowe smartfony. Jeśli chodzi o osiągi to Sony Xperia Z3 znajduje się na samym szczycie wszelkich zestawień. Ekran w tych telefonach jest bardzo wysokiej klasy, świetnie oddaje barwy i ma duży współczynnik kontrastu, co doskonale widać podczas użytkowania telefonu w pełnym słońcu. Telefon wykorzystuje kilka bardzo przydatnych gestów, jak wybudzanie przy pomocy podwójnego kliknięcia palcem w ekran, czy ściągnięcie paska zadań przy pomocy ruchu dwoma palcami od góry ekranu. Aparat w Z3 to konkurencja sama dla siebie - filmy możemy kręcić nawet w rozdzielczości 4K. Wykonanie telefonów to najwyższa półka, między innymi dlatego, że są one wodoodporne. Wyobraźcie sobie, jakie zdjęcia można dzięki takiemu smartfonowi przywieść z wakacji nad morzem. Sony Xperia Z3 to także najlepsza aplikacja do słuchania muzyki, jaka obecnie znajduje się na rynku. Pełnia możliwości ustawień equalizera, przejrzysty układ aplikacji czy pobieranie okładek do albumów zapewniają sto procent satysfakcji. Oczywiście nie można zapominać o jakości dźwięku, który może konkurować z profesjonalnymi odtwarzaczami muzyki.


Podsumowanie


Sony dało swoim klientom wybór i to wcale niełatwy. Obie Z3 są rewelacyjne i tylko preferencje odbiorcy mogą być decydujące, jeśli chodzi o wybór między większą a mniejszą wersją telefonu.


Zainteresowanych zapraszam do sklepu po Sony Xperia

Licencja: Creative Commons
0 Ocena