Masz konsolę Playstion 3/4, Xbox bądź Nintendo Wii? Ale z niej nie korzystasz, bo nie wychodzą na nią najnowsze tytuły albo granie nie sprawia Ci przyjemności i generalnie konsola już Ci się znudziła? Sprzedaj konsolę i daj jej nowe życie! Jak to zrobić, a jak lepiej tego nie robić dowiesz się w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Data dodania: 2023-04-13

Wyświetleń: 201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Skup konsol – dlaczego warto sprzedać konsolę w skupie? 3 zalety sprzedaży konsoli w skupie

Jak sprzedać używaną konsolę? Jakie są opcje poza skupem i dlaczego nie warto z nich korzystać?

Oczywiście najpowszechniejszym sposobem sprzedaży jest wystawienie konsoli na popularnym portalu aukcyjnym bądź grupie na Facebooku. Z założenia taka forma sprzedaży to świetna sprawa. Wystawiasz posiadany przedmiot. Zgłasza się do Ciebie klient i załatwione. Brzmi to cudownie. Lecz nie jest to najlepszy sposób na sprzedaż konsol, czy na sprzedaż czegokolwiek.

Już na start musisz poświęcić sporo czasu na zrobienie jakościowych zdjęć, żeby w ogóle zwrócić uwagę przeglądających dany portal. Przed zrobieniem zdjęcia musisz skompletować wszystkie urządzenia – konsola, pady, wszystkie kable, kinect w przypadku konsoli Microsoftu. Potem pojawia się kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca i dopiero można cykać zdjęcia. W optymistycznym scenariuszu cały proces fotografowania konsoli zajmie Ci 30 minut.

Idźmy dalej – wystawianie ogłoszenia. Chcesz wystawić swoją konsolę na Facebooku – musisz znaleźć odpowiednie grupy i czekać na akceptację Twojego zgłoszenia, a następnie Twojego ogłoszenia przez administratora. Wystawienie ogłoszenia na portalach aukcyjnych również wiąże się z oczekiwaniem na akceptację administratora i z poniesieniem kosztów prowizji (w przypadku niektórych stron). Chcąc wystawić ogłoszenie, musisz stworzyć zachęcający opis oraz zrobić rozeznanie, żeby dowiedzieć się, na ile wycenić swoje urządzenie. Finalnie ogłoszenie konsoli to kolejne 60 minut. Czyli straciłeś już 90 minut, a jeszcze nic nie sprzedałeś i nie wiadomo, czy sprzedasz. Pozostało poczekać na klienta – możesz pomyśleć.

Jeśli zrobiłeś dobre zdjęcia i napisałeś fajny opis, to z pewnością znajdziesz masę potencjalnych klientów. Za potencjalnego klienta uznajmy osobę, która się z Tobą skontaktowała w sprawie ogłoszenia. Jak przebiega taki proces? Najczęściej sytuacja wygląda tak, że zainteresowana osoba wysyła Ci wiadomość. Podekscytowany otwierasz, a tam…świetna propozycja w postaci połowy Twojej ceny. Bądź wiadomość pokroju – „Pan mi wyśle konsole, to jak odbiorę, to zapłacę”. Po wysłaniu paczki już nigdy więcej nie zobaczysz, ani paczki, ani wiadomość od tej osoby. Niestety, tak to wygląda w praktyce. Na każdym kroku próby oszustwa bądź wytępienia jak największej obniżki ceny.

Jest znacznie lepszy sposób na sprzedanie konsoli. Jaki? Używaną konsolę najlepiej jest sprzedać w skupie konsol. Dlaczego? Czytaj dalej!

3 korzyści wynikające ze sprzedaży konsoli w skupie

Jak wspomnieliśmy wyżej – samo wystawienie konsoli zajmuje przeciętnie 90 minut. Składa się na to kompletowanie urządzeń, organizacja miejsca do fotografowania, zrobienie zdjęć, znalezienie grup/portali, stworzenie opisu i rozeznanie cenowe. Można by jeszcze dołożyć do tej listy kontakt z zainteresowanymi, ale wtedy do marnowanego czasu musielibyśmy dorzucić zszargane nerwy. W skupie cały proces przebiega znacznie szybciej. Nie musisz wykonywać całego szeregu wymienionych wcześniej czynności. Wystarczy, że dostarczysz konsolę do skupu. Gotowe. 

Dobra cena to kolejna zaleta sprzedaży konsoli skupie. Wiele osób się oburzy – „przecież w skupie dają najmniej jak się da”. Finalna cena sprzedaży zależy od kilku czynników, które omówimy w dalszej części tekstu. Teraz podejdziemy do tematu od strony zaoszczędzonego czasu. Ile czasu zajmie Ci sprzedaż konsoli w skupie? Niewiele, w przeciwieństwie do samodzielnej sprzedaży na przykład na Facebooku. Oszczędzasz również nerwy, które straciłbyś, przeglądając propozycje cenowe zainteresowanych osób. Przy takich oszczędnościach cena skupowa prezentuje się całkiem nieźle.

Bezpieczeństwo transakcji to kolejna zaleta skupu konsol. Przy internetowej, prywatnej sprzedaży wystarczy jeden nieostrożny ruch i oszust ma Cię na wyciągnięcie ręki. Skup konsol to bezpieczna forma sprzedaży urządzenia, która wyklucza potencjalne oszustwo.

Jak wygląda sprzedaż konsoli w skupie? Przebieg krok po kroku

W klasycznym skupie proces sprzedaży zamyka się w kilku krokach. Udajesz się do skupu. Czekasz chwilkę na weryfikację stanu konsoli. Otrzymujesz ofertę w postaci proponowanej ceny. Sprzedajesz konsolę i wychodzisz z pieniędzmi. Chcąc skorzystać z takiego rozwiązania, musisz jednak wygospodarować czas na wycieczkę do skupu. Ale jest również sposób, który wyklucza taką konieczność. Skup konsol działający w formie wysyłkowej gwarantuje przyjemniejszy proces sprzedaży konsoli. Jak to wygląda w praktyce? Kilka kroków i gotowe:

  1. Wejdź na stronę skup konsol.
  2. Wybierz model konsoli z dostępnego na stronie katalogu.
  3. Odpowiedz na kilka prostych pytań dotyczących stanu technicznego Twojej konsoli. Po realizacji tego kroku otrzymasz natychmiastową odpowiedź – dowiesz się, ile możesz otrzymać pieniędzy za Twoją konsolę.
  4. Wypełnij formularz sprzedaży.
  5. Dostarcz przesyłkę do skupu. Wybór terminu i sposobu dostawy zależy od Ciebie – masz pełną dowolność.
  6. Kiedy konsola pojawi się już w skupie – ten zweryfikuje stan techniczny urządzenia, a konkretniej sprawdzi, czy faktyczny stan konsoli jest zgodny z Twoją deklaracją.
  7. Jeśli wszystko się zgadza, możesz czekać na wypłatę umówionej kwoty – otrzymasz ją w ciągu maksymalnie 48 godzin od daty otrzymania przesyłki.

Chcesz sprzedać używaną konsolę, na której nie grasz, bo nie wychodzą na najnowsze gry bądź po prostu Ci się znudziła? Nie marnuj czasu na portale internetowe. Sprzedaj konsolę w skupie i ciesz się szybką, bezpieczną i opłacalną transakcją!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena